Vokiečių filosofas Feuerbachas išsakė mintį, kuri skamba ir šiandien: „Tu esi tai, ką valgai“. Mūsų pasirinktas maistas gali atspindėti ne tik mūsų skonio nuostatas, bet ir tai, kaip mes patys jaučiamės. Profilaktinės medicinos gydytoja ir tinklaraštininkė Madina Musichova pasidalijo savo pastebėjimais, kokius patiekalus dažniausiai renkasi žemos savivertės žmonės ir kaip tai susiję su jų emocine būsena.
Kokius maisto produktus valgo tik žemos savivertės žmonės?
Saldainiai – išsigelbėjimas nuo netikrumo
Vienas iš tipiškų žemos savivertės žmonių pirmenybių yra saldumynų pomėgis. Šokoladas, saldumynai, pyragaičiai – visa tai tampa savotišku džiaugsmo šaltiniu nepasitikintiems savimi. Dopaminas, kuris susidaro vartojant saldų maistą, tampa savotišku trūkstamo džiaugsmo jausmo kompensatoriumi. Užuot radę pasitenkinimą įvykiais ir žmonėmis, šie asmenys, norėdami pakelti nuotaiką, kreipiasi į saldumynus.
Kaloringas maistas yra pasitikėjimo pakaitalas
Kitas nepasitikėjimo savimi pasireiškimas – pirmenybė kaloringam maistui. Riebus ir miltinis maistas, kuris vartojimo metu teikia malonumą, gali kompensuoti nepasitikėjimą savimi. Persivalgymas, dėl kurio auga svoris, tampa būdu užimti daugiau vietos ir parodyti savo svarbą. Psichosomatika teigia, kad tokiu būdu žmonės stengiasi išsiskirti fiziškai, sukuria įspūdingą kūną.
Maisto švaistymas – savęs bausmė ir kaltė
Žemos savivertės žmonės dažnai kreipiasi į maisto atliekas – traškučius, traškučius, riešutus su cheminiais priedais – savikritikos ir kaltės jausmo akimirkomis. Ši praktika tampa savotiška savęs bausme. Jie, tiesiogine prasme grauždami save, guodžiasi maistu, pasisavindami kažką, kas simbolizuoja jų nepilnavertiškumo jausmą.
Prastos kokybės produktai – ekonominio žemo vertinimo atspindys
Tyrimai rodo, kad žemos savivertės žmonės dažniau renkasi nekokybiškus, pigius ir pasibaigusio galiojimo produktus. Taip yra dėl jų pasąmoningo noro patvirtinti savo efektyvumą ir mažą kainą. Jie teikia pirmenybę pigiems restoranams ir greitam maistui, tvirtindami savo netinkamumą.
