Mirė žurnalistas, rašytojas Algimantas Čekuolis

Eidamas 94-uosius metus mirė Algimantas Čekuolis, Lietuvos šviesuolis, ilgametis LRT laidų vedėjas, žurnalistas, 22 knygas išleidęs rašytojas, keliautojas, gidas. Naujieną portalui LRT.lt penktadienį patvirtino žurnalisto sūnus Justas Čekuolis.

Pastaraisiais metais žurnalistas gyveno slaugos namuose. Paminėjęs 90-mečio jubiliejų, ten persikelti nusprendė pats, matydamas, jog jam reikalinga nuolatinė priežiūra ir pagalba. Gyvendamas ten, jis kurį laiką dar rašė tekstus, išleido knygą „Medinė kaukė. Tikroji mano istorija“.

Iš viso jis yra parašęs 22 knygas, parengęs daugybę televizijos laidų ir publikacijų. „Taip aš bėgu nuo sukriošimo ir mirties. Tiesa, mirties aš nebijau. Manau, kad mano išėjimas bus paprastas.

Jei nejausiu didelių fizinių skausmų, o dėl įvairių medikamentų jų šiandien kentėti nereikia, užmerksiu akis ir po to nebus nieko. Tai visai neblogai“, – prieš kelerius metus LRT.lt buvo pasakojęs A. Čekuolis, už savo veiklą apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

A. Čekuolis gimė 1931 m. lapkričio 10 d. Panevėžyje, kaimo mokytojų šeimoje. Būdamas šešiolikos jis išvyko į Maskvą, į literatūros institutą, vėliau dvylika metų žvejybos laivuose dirbo jūreiviu, po kelerių metų tapo ir bocmanu. Kubos vandenyse gaudydamas žuvį, pramoko ispanų kalbos, tad buvo pakviestas dirbti vertėju kranto tarnyboje.

„Visada norėjau didesnio kąsnio, nei galėjau apžioti. Dar jaunystėje supratau, kad ko nors pasiekti gali tik labai daug dirbdamas“, – yra kalbėjęs A. Čekuolis.

Havanoje 1964–1967 metais vertėju dirbęs A. Čekuolis, ten baigė ir kalbų mokyklą. Vėliau A. Čekuolis dirbo spaudos agentūroje „Novosti“ Maskvoje, buvo jos korespondentas Kanadoje, vėliau vadovavo biurams Lisabonoje ir Madride. Jis puikiai mokėjo anglų, ispanų, portugalų, lenkų, rusų, italų, prancūzų kalbas.

Taip pat skaitykite:  Skyrybas grupėje išgyvenusios „Šeškės“: mes nieko neišmetėme

1986-aisiais grįžęs į Lietuvą jis tapo savaitraščio „Gimtasis kraštas“ vyriausiuoju redaktoriumi.

1988 m. buvo išrinktas Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu. Po metų A. Čekuolis buvo išrinktas SSRS liaudies deputatų suvažiavimo deputatu, juo buvo iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

1992-aisiais A. Čekuolis tapo Vilniaus universiteto dėstytoju, Komunikacijos fakulteto studentams dėstė bendravimo ir derybų meną.

Jis ilgus metus kūrė laidą „Popietė su Algimantu Čekuoliu“. „Kai pradėjau dirbti televizijoje, įsivaizdavau, kad į mane žiūri mano teta iš Kauno. Ir žiūri labai kritiškai, todėl turiu būti labai linksmas, nesusikaustęs, turėti minčių ir ką pasakyti, ne tik parodyti“, – apie pirmuosius kartus eteryje LRT.lt buvo pasakojęs ilgametis laidos kūrėjas ir autorius.

Per porą dešimtmečių laida „Popietė su Algimantu Čekuoliu“ tapo savotišku reiškiniu, o laidos kūrėjas ir vedėjas – vienu žymiausių šalies žurnalistų. 80-mečio proga jis netgi buvo pripažintas vyriausiu amžiumi televizijos laidos vedėju pasaulyje, o su televizija atsisveikino po savo 85-ojo gimtadienio 2016-aisiais.

A. Čekuolis turi du suaugusius vaikus iš pirmos santuokos su Birute Čekuoliene. 1996-aisiais jis vedė psichologę Editą Čekuolienę, kurios gyvybė po sunkios ligos užgeso 2019 metų birželio 14 d.

736
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas