Pastaraisiais metais žiema ne tiek džiugina gaiviu šalčiu ir puriu sniegu, kiek vargina amžinu plikledžiu mažų nakties šalnų fone. Prieš rytą minusinė oro temperatūra šlapius šaligatvius spėja paversti lietaus nublizginta čiuožykla. Kad ant ledo nesijausčiau kaip žinomai gremėzdiškas artiodaktilas, seniai atsisakiau aukštakulnių batų. Rytais bėgti į darbą tapo lengviau. Tačiau po to, kai vieną kartą nesėkmingai „nusileidau“ ant rankos, man pasirodė: problema dėl slidžių padų išliko. Todėl turėjau pradėti nagrinėti klausimą, ką galima pritaikyti batams nuo ledo, kad užtikrintai stovėčiau ant kojų.

Paaiškėjo, kad batams nuo ledo dedamos specialios medžiagos, klijuojamos, traukiamos ar tvirtinamos įvairios medžiagos, prietaisai, o padai apdorojami ir improvizuotomis priemonėmis. Pažvelkime į populiariausius metodus.
Kuo tepti batus nuo ledo?
Norint išvengti kritimo, ant pado paviršiaus purškiamas specialus purškalas. Šią medžiagą reikia tepti ant sauso ir švaraus pagrindo dieną prieš pasivaikščiojimą.

Kad pėdos per daug neslystų, ant batų reikia avėti specialias spyruokliniais arba guminiais dygliuotais įklotais ir ledo čiuožyklomis. Šiuos įrenginius patartina įsigyti iš anksto. Jie parduodami internetu ir techninės įrangos parduotuvėse.
Beviltiškoje situacijoje ant batų galite mūvėti įprastas kojines. Tiks ir nailoniniai, bet jie greičiau plyšta. Nelabai gražiai atrodo, bet reikia pakentėti, jei nenori susižeisti.

Ką klijuojate ant pado, kad jis neslystų?
Esant kritinei situacijai, ant batų galite klijuoti kelias medžiaginės lipnios juostos juosteles. Kad jis tvirtai prisitvirtintų, pado paviršius turi būti švarus ir sausas.
Parduodami jau paruošti lipdukai nuo ledo. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai klijuoti juos ant nuvalytos platformos.
Naudodami superklijus prie pleištų galite pritvirtinti lanksčias kietas paprastos virtuvinės kempinės dalis. Šie grandikliai neleis jūsų pėdoms judėti skirtingomis kryptimis.
Ant pado galima klijuoti švitrinio popieriaus gabalėlius vandeniui atspariais klijais.
Prie padų pritvirtinti veltinio atvartai užtikrins patikimą judėjimą apledėjusiais takais.
Ant kieto pado priklijuotos gumos atraižos padės ramiai vaikščioti ledu.

Norint apsisaugoti žygiuojant, rekomenduojama ant pado dugno priklijuoti smėlio, metalo drožlių ar susmulkintos vielos. Norėdami tai padaryti, batus reikia gerai nuplauti ir išdžiovinti. Prieš tepant klijus, padas turi būti nuriebalintas. Tada ant jo plačios dalies ir plokščio kulno užtepamas plonas klijų sluoksnis ir viskas apibarstoma paruoštais trupiniais arba smėliu. Klijams išdžiūvus, abrazyvo perteklių reikia nukratyti. Kol tęsis šiurkšti danga, batai neslys. Jei reikia, procedūrą galima pakartoti.

Ką daryti su padu, kad žemė nedingtų iš po kojų?
Nusidėvėjusius padus reikia apdoroti švitriniu popieriumi arba dilde. Taigi ant batų atsiras anksčiau dingęs protektorius, kuris neleis čiuožti ledo taku .

Ką kišdavote ant batų, kai buvo ledas?
Neseniai prie batų buvo prikalami specialūs metaliniai batai ir kulnai. Jie pradėjo nemaloniai spragtelėti, bet nustojo slysti. Vietoj kulnų galima naudoti mažus vinius ir varžtus. Reikėtų pažymėti, kad šis metodas gali būti naudojamas tik ant storų padų ar kulnų.
Jei bijote sugadinti brangius batus, nerizikuokite ir neeksperimentuokite. Geriau nuneškite savo mėgstamą porą meistrui. Batsiuvys atstatys susidėvėjusį protektorių, papildomai padengs lygų padą arba patars kitus variantus. Bet kokiu atveju būsite patenkinti.
