Kokie super gelbėjimo įrankiai padės padidinti bulvių derlių?

Bulvių derlių sode ar vasarnamyje galima žymiai padidinti naudojant paprastus, bet efektyvius metodus. Šiame straipsnyje išsiaiškinkime, kokią naudą duoda šie metodai ir kaip juos teisingai pritaikyti.

Bulvių daiginimas: pagreitina procesą ir padidina derlių

Bulvių daiginimas prieš sodinimą yra paprasta ir prieinama procedūra, kuri duos pastebimų rezultatų – gausesnis derlius. Šis būdas ne tik pagreitina auginimo sezoną, bet ir leidžia pirmuosius gumbus sulaukti 2-3 savaitėmis anksčiau nei įprastu sodinimo būdu.

Sėklinių bulvių daiginimo pranašumai yra akivaizdūs:

  1. Auginimo sezono pagreitis. Sudygę gumbai pradeda aktyviai vystytis anksčiau, o tai prisideda prie greitesnio augalų formavimosi ir dėl to derliaus nuėmimo.
  2. Žemos kokybės medžiagų atsisakymas. Daiginimo procesas padeda atpažinti ir išravėti netinkamus sodinti gumbus, o tai savo ruožtu pagerina augalų kokybę ir derlių.

Yra du pagrindiniai bulvių daiginimo būdai: šviesoje ir tamsoje. Pirmajam metodui reikalinga šviesi ir šilta patalpa, kurioje sėklų gumbai dedami į kiaušinių padėklus „akimis“ į viršų. Antrasis metodas yra labiau nepriklausomas nuo apšvietimo sąlygų ir apima gumbų padėjimą ant drėgnų pjuvenų arba smėlio tamsioje ir vėsioje vietoje.

Bulvių pjaustymas: padidinkite sėklų kiekį

Norėdami dar labiau padidinti produktyvumą ir taupyti sėklinę medžiagą, vasaros gyventojai naudoja bulvių pjaustymo metodą prieš sodinimą. Ši technika leidžia padalyti didelius gumbus į kelias dalis, taip padidinant sodinamos medžiagos kiekį.

Pagrindiniai bulvių pjaustymo punktai:

  1. Bulvių pasirinkimas pjaustymui . Naudokite tik didelius gumbus su keliomis akimis.
  2. Sėklų pjovimas . Kiekvienoje gumbų dalyje turi būti bent vienas daigas.

Daigintas ir susmulkintas bulves reikia paruošti likus kelioms savaitėms iki numatomo sodinimo. Per tą laiką nupjauti gumbai suformuoja apsauginę plutą, kuri sumažina puvimo ir ligų riziką sodinant.

93
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Taip pat skaitykite:  Vyšnių genėjimo žingsniai pavasarį: kaip ir kada tai padaryti teisingai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas