Kaip nustatyti žmogaus charakterį pagal tai, kaip jis čiaudėja?

Žmogaus charakteris gali pasireikšti įvairiai. Tačiau daugelis nustebs sužinoję, kad net čiaudėjimo būdas gali daug pasakyti apie žmogaus charakterį. Ir išties, atidžiau pažvelgę ​​pastebėsite, kad kiekvienas čiaudi skirtingai. Šio reflekso negalima pavadinti tiesiog individualiu įpročiu ar konkretaus žmogaus vidine kultūra. Čiaudulys yra ryškus asmeninis ženklas, nes jis lemia daugelį konkretaus žmogaus savybių.

Pasak amerikiečių neurologo Alano Hirscho, čiaudėjimą galima lyginti su juoku ta prasme, kad visi taip pat juokiasi skirtingai – kas garsiai, kiti tyliai. Juoko stilius, kaip ir čiaudėjimas, išlieka toks pat nuo mažens ir atskleidžia visą konkretaus žmogaus asmeninių savybių rinkinį.

Kas žinoma apie čiaudėjimo reikšmę ir pagrindinius asmenybę apibūdinančius tipus

Hirsch palygino malonumą, patiriamą čiaudint, su seksualinio malonumo viršūne. Intymiuose santykiuose santūrus žmogus stengsis nuslopinti čiaudulį. O tie, kurie myli gyvenimą ir mėgsta malonumą, čiaudės nesusilaikydami – sunkiai ir garsiai.

Čiaudėjimo stilius tam tikru mastu priklauso nuo nosies formos ir veido kaulų struktūros, kaip ir jo balsas priklauso nuo žmogaus anatomijos. Bet tai visiškai nereikšminga įtaka. Atsižvelgdami į čiaudėjimo būdą ir pagal specifinį žmogaus charakterį, ekspertai apsistojo prie keturių pagrindinių tipų.

Tipas Nr.1 ​​– entuziastas

Entuziastas visada čiaudi garsiai ir, kaip sakoma, iš širdies. Jis siekia išmokti naujų dalykų, noriai užmezga pažintis, kupinas naudingų ir įdomių idėjų.

Tipas Nr.2 – pedantas

Šis žmogus stengsis tyliai čiaudėti, kad niekas nieko nepastebėtų. Jam labai svarbu, ką apie jį galvoja kiti, todėl „kad ir kas benutiktų“, geriau žaisti saugiai. Pedantas – tai ramybė, kantrybė, mandagumas ir pats taktiškumas. Jis linkęs tapti kaip dauguma, sekti jų pavyzdžiu, ir tai yra pedanto charakterio minusas. Kita vertus, jis yra dėmesingas klausytojas, kuris visada padės, jei bus jo galioje.

Taip pat skaitykite:  Tinkamiausios datos raugintiems kopūstams ruošti yra 2024 m. spalis-lapkritis, močiutės receptas

3 tipas – mąstytojas

Jei žmogus čiaudi dorai, prisidengdamas, jei ne nosine ar servetėle, tai tik delnu, tai yra mąstytojas. Paprastai jis yra eruditas, apie viską turintis savo giliai apgalvotą nuomonę. Tačiau jis retai tai perteikia visuomenei. Mąstytojas lakoniškas, protingas, žodžių į vėją nemetantis.

Tipas Nr.4 – vienišas

Toks žmogus visada greitai nusičiauda, ​​net nebandydamas susilaikyti ar niekuo užsidengti burnos. Tai ryžtingi ir drąsūs žmonės, labai reiklūs aplinkiniams. Vienišas nepripažįsta jokios manipuliacijos savimi, bet gali būti gana sėkmingas lyderis.

Kas sukelia čiaudulį

Alanas Hirschas čiaudėjimą pavadino evoliuciniu reiškiniu, organizmo gynybos mechanizmu, kuris atsikrato bakterijų ir visko, kas gali jam pakenkti. Čiaudulys yra refleksas tam tikram dirgikliui nosies ertmėje (pavyzdžiui, dulkėms). Smegenyse pasirodo žinutė, kad jos atsikratyti. Viskas prasideda nuo gilaus įkvėpimo, tada susitraukia krūtinės raumenys ir spaudžiamas oras akimirksniu iškvepiamas. Yra žinoma, kad čiaudėjimo greitis yra 45 m/s.

Kokios yra dažno čiaudėjimo priežastys

Jei žmogus čiaudi dažnai, greičiausiai jis yra aplinkoje, kuriai yra alergiškas. Kitas variantas yra virusinė infekcija. Būtina pagalvoti, kam konkrečiai galite būti alergiškas: gal buitinėms dulkėms, žydintiems augalams (jų žiedadulkėms), o gal pūkuotam augintiniui. Be to, įrodyta, kad maždaug 20% ​​žmonių turi vadinamąjį genetinį sindromą – lengvo čiaudėjimo refleksą. Tai yra, tokie žmonės čiaudėja ryškioje šviesoje, įskaitant saulės šviesą.

171
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas