„Jie liko be nieko“ – po aviakatastrofos Vilniuje gyventojai laukia sprendimo dėl žalos

Dėl DHL krovininio lėktuvo aviakatastrofos pirmadienį namus praradusiems gyventojams bus siūlomas socialinis būstas, jie šiuo metu apsistoję viešbutyje. Jiems buvo leista nuvykti pasiimti daiktų, tačiau sako – mažai kas liko. Pasak Vilniaus mero, dar anksti spręsti dėl kompensacijų namų netekusiems gyventojams.

„Žemaitės“ viešbutyje Raudonojo Kryžiaus savanoriai tariasi – 13-ai iš aviakatastrofos vietos perkeltų gyventojų vis dar trūksta įvairių daiktų. Drabužiais jau aprūpinti, tačiau savanoriai sako, kad vaikams reikia mokyklinių prekių. Svarbiausia – piniginės paramos.

„Ką galėtų sąmoningi Vilniaus gyventojai, šalies gyventojai, tai prisijungti prie akcijos aukok.lt ir skirti šiek tiek finansų. Realiai yra situacijų tokių, kad žmonės pasiėmė paskolas, pasidarė remontus ir va – dėl šitos nelaimės visiškai liko be nieko. Tik surėmę pečius galime jiems padėti“, – teigia „Raudonojo Kryžiaus“ atstovas Ramojus Skirsgilas.

Kol savanoriai stengiasi užtikrinti, kad nukentėjusiesiems nieko netrūktų, į viešbutį atvyko ir Jelena – čia laikinai įsikūrusių gyventojų draugė.

„Labai, labai. Labai išsigandau. Nežinau net ir ką sakyti. Labai išsigandau. Čia mano labai gera draugė ir visą šeimą pažįstu. Tokia nelaimė, kad aš nežinau…“ – sako Jelena.

Netrukus – jautri akimirka. Draugės susitinka, nors iškart po „Boeing“ lėktuvo katastrofos susisiekti nebuvo galimybių – iš degančių namų bėgti teko negalvojant: liko ir telefonai, ir daugybė kitų daiktų.

Šiandien gyventojams leista nuvykti apžiūrėti namus, pasiimti tai, ko galėtų reikėti. Bet mažai kas išliko.

„Vieno buto visai nėra. Kito buto keturi kambariai… Viena tik liko virtuvė. Ten dar kaimynė, nežinau net…“ – LRT teigė viena nukentėjusioji.

Viešbutyje gyventojai gauna tik pusryčius, o pietumis ir vakariene rūpinasi „Maisto bankas“.

„Įsivaizduokit, žmonės, kurie jau antrą dieną negavę karšto maisto – aišku, pradeda blizgėti žmonių akys, kad ateina karštas maistas. Bet kartu su tuo blizgesiu akyse beveik kiekvieno iš jų atsiranda ašaros. Tai nėra žmonės, kurie įpratę prašyti pagalbos. Tai yra žmonės, kurie atsidūrė bėdoje“, – pabrėžia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Taip pat skaitykite:  Naglis Šulija įspėja 1 Zodiako ženklą: pasižymėkite šią dieną

Grįžti gyventi į namus, kuriuos kliudė lėktuvo nuolaužos ir kuriuose kilo gaisras, artimiausiu metu neįmanoma. Pasak sostinės mero, po kelių dienų gyventojams bus pasiūlyti socialiniai būstai. Valdas Benkunskas sako, kol kas anksti kalbėti apie tai, kaip gyventojams galėtų būti atlyginama žala.

„Turime sulaukti tyrimo rezultatų, nes, kalbant apie žalos atsiradimą, tai suprantame, kad ta žala atsirado dėl labai aiškaus fizinio kontakto, t. y. lėktuvo. Čia dar bus kalba su pačia aviakompanija, ją samdžiusia siuntų kompanija. Čia ankstyvi klausimai“, – sako Vilniaus meras.

Remiantis tarptautine Monrealio konvencija, kompensacijos prašyti galės mirusio piloto artimieji, pažeisto namo gyventojai bei žmonės, dėl incidento praradę krovinį. 13 namus praradusių gyventojų per Lietuvos teismus galės kreiptis ir dėl tiesioginių nuostolių, ir dėl neturtinės žalos atlyginimo.

196
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas