Ar tikrai kava padės esant žemam kraujospūdžiui?

Puodelis aromatingos kavos ryte tapo neatsiejama daugelio žmonių gyvenimo dalimi. Manoma, kad šis gėrimas turi stebuklingų savybių, gali suteikti energijos visai dienai. Tačiau koks jo poveikis žemą kraujospūdį turinčių žmonių, vadinamų hipotenziniais vaistais, organizmui? Ar kava jiems padeda pakelti kraujospūdį ar, priešingai, daro žalą?

Kaip kofeinas veikia organizmą

Kavoje esantis kofeinas yra vienas iš pagrindinių komponentų, turinčių įtakos organizmui. Jis stimuliuoja centrinę nervų sistemą, pagreitina medžiagų apykaitą ir padidina smegenų veiklą. Hipotenzija sergantiems pacientams tai gali reikšti sveiką atgaivinimą ir padidėjusį kraujagyslių tonusą.

Ar kava padės esant žemam kraujospūdžiui?

Kavos gėrimas tikrai gali padėti hipotenzija sergantiems žmonėms, suteikti jiems jėgų ir sugrąžinti į gyvenimą. Taip atsitinka dėl pagreitėjusios medžiagų apykaitos, pagerėjusios kvėpavimo funkcijos ir padidėjusio rūgšties sekrecijos skrandyje.

Moksliniai tyrimai patvirtina, kad vidutinis kofeino kiekis gali padidinti kraujospūdį. Remiantis 34 moksliniais straipsniais, išgėrus vieną ar du puodelius kavos per dieną, sistolinis (viršutinis) kraujospūdis gali padidėti 8 mmHg. Art., o diastolinis (apatinis) – 6 mm Hg. str., kuris parodo jo veiksmingumą šiuo atžvilgiu. Tačiau reikia atsiminti dozę: išgeriant daugiau nei 250-300 ml kavos per dieną, organizmas gali būti neigiamas.

Kavos gėrimo trūkumai

Taip pat reikia atsižvelgti į galimas neigiamas pernelyg didelio kavos vartojimo pasekmes. Per didelis kiekis gali sukelti įvairių problemų, tokių kaip kofeino netoleravimas, priklausomybė nuo jo, taip pat svarbių mikroelementų trūkumas organizme. Hipotenzija sergantiems pacientams taip pat galimos nepageidaujamos reakcijos, tokios kaip tachikardija ir aritmija.

Norėdami gauti maksimalią naudą iš kavos ir sumažinti galimą riziką, hipotenzija sergantys žmonės turėtų laikytis paprastų taisyklių. Svarbu neviršyti rekomenduojamos dozės, gerti gryną kavą be pridėtinio cukraus ir pieno, taip pat vengti jos gerti prieš miegą, kad netrikdytų miego ritmo.

119
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Taip pat skaitykite:  Kaip balinti dantis namuose: 7 saugūs ir prieinami būdai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas