Dar vienas mokestis Lietuvoje? Gyventojai įsiutę: „Eilinė nesąmonė“

Planuojamas Naujas Mokestis Supykdė Gyventojus: „Eilinė Nesąmonė“

Šią savaitę pranešta, kad Finansų ministerija pateikė derinimui Saugumo įnašo įstatymo projektą, kuriuo siūloma daliai draudimo sutarčių įvesti naują 10 proc. mokestį. Šis įnašas, kuris pradėtų galioti nuo 2025 m. liepos mėnesio, būtų skirtas Valstybės gynybos fondui finansuoti. Tačiau šie planai jau sulaukė aštrių reakcijų iš gyventojų, kurie mano, kad naujas mokestis nėra teisingas būdas surinkti lėšas valstybės gynybai.

Gyventojų Pasipiktinimas: „Kodėl Turiu Mokėti Už Savo Saugumą?“

Planuojamas mokestis daugelį gyventojų privertė pasipiktinti. Viena iš tokių reakcijų pasidalijo skaitytoja Raimonda, kuri tvirtina, kad šis mokestis yra neteisingas ir neskatina atsakingo elgesio. Pasak jos, žmonės draudžiasi ne dėl prabangos, o siekdami apsisaugoti nuo nelaimių ir nesitikėdami pagalbos iš valstybės ar kitų žmonių.

„Labai papiktino noras apmokestinti draudimo įmokas 10 proc. ir tokiu būdu surinkti pinigų gynybai. Ypač po praūžusios per Lietuvą audros. Žmonės draudžiasi ne dėl prabangos, o dėl to, kad įvykus nelaimei nereikėtų eiti į savivaldybę, seniūniją ar kreiptis pagalbos į gerus žmones ištiesus ranką pašalpai, išmaldai,“ – piktinasi Raimonda.

Ji teigia, kad Lietuvoje ir taip draudžiamasi pernelyg retai, todėl valstybė turėtų skatinti žmones draustis, o ne apmokestinti. Pasak jos, yra akivaizdu, kad šis mokestis bus perkeliamas ant gyventojų pečių, o draudimo bendrovės nebus linkusios taip lengvai atsisakyti savo pajamų.

Skeptiškas Požiūris Į Valstybės Valdymą

Raimonda taip pat išreiškė abejonę dėl to, kaip bus naudojamos surinktos lėšos. Ji pabrėžė, kad daugelis žmonių neturi pasitikėjimo, jog surinkti pinigai bus tinkamai panaudoti valstybės gynybai. Ji siūlo apsvarstyti alternatyvas, pavyzdžiui, savanorišką gynybos fondą, kur žmonės galėtų aukoti savanoriškai, o ne būti priversti mokėti papildomus mokesčius.

Taip pat skaitykite:  Kraupu, kokiomis sąlygomis laikytą mėsą pardavinėjo gyventojams: pastebėjo ir nehigieniškų darbuotojų

„Nors, kai kalba eina apie valstybę, kažkaip pasitikėjimas, kad pinigai bus tinkamai panaudoti, susitraukia iki aguonos grūdo. Jei jau fondas, tai turėtų būti labai konkrečiam tikslui, o ne bendrai mistinei gynybai,“ – teigė ji.

Raimonda taip pat primena apie ankstesnius skandalus, susijusius su valstybės išlaidomis, ir baiminasi, kad lėšos gali būti panaudotos neefektyviai arba netinkamai, kaip jau yra nutikę praeityje.

Diskusijos Dėl Naujojo Mokesčio

Naujasis Saugumo įnašo įstatymo projektas kelia daug diskusijų visuomenėje. Nors valstybės institucijos tvirtina, kad šis mokestis yra būtinas siekiant užtikrinti tinkamą finansavimą gynybai, daugelis gyventojų mano, kad yra ir kitų būdų surinkti reikalingas lėšas, nepridėjus papildomos finansinės naštos tiems, kurie rūpinasi savo turtu ir sveikata.

Kai kurie kritikai siūlo, kad vietoj draudimo sutarčių apmokestinimo, būtų galima taikyti kitus finansavimo mechanizmus, pavyzdžiui, savanoriškas aukas arba bendrąjį gynybos mokestį, kuris būtų taikomas visiems gyventojams vienodai.

Visgi Finansų ministerija kol kas nekomentuoja, ar bus svarstomos alternatyvos, o galutiniai sprendimai dėl įstatymo projekto dar nėra priimti. Tačiau vienas dalykas aiškus – gyventojų nuomonės dėl šio naujojo mokesčio yra labai skirtingos, o diskusijos dėl to, kaip turėtų būti finansuojama valstybės gynyba, tik stiprėja.

Ateities Perspektyvos

Kol kas neaišku, kaip toliau vystysis šis įstatymo projektas ir ar bus atsižvelgta į gyventojų nuomonę bei pasiūlymus. Tačiau aišku viena – bet koks naujas mokestis, ypač susijęs su kasdieninėmis išlaidomis, tokiomis kaip draudimas, visuomet sukels diskusijas ir aštrias reakcijas.

Finansų ministerija ir kitos valstybės institucijos turės atidžiai įvertinti visus argumentus ir galimus poveikius, prieš priimdamos galutinį sprendimą. Galbūt, kaip siūlo Raimonda, bus atrasti kiti, efektyvesni būdai surinkti lėšas gynybai, kurie nesukels tokios didelės visuomenės pasipiktinimo bangos.

3 087
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas