Kartais apverčiant blynus plyšta. Tai, žinoma, erzina, bet neturėtumėte išsiskirti. Tokios kulinarinės klaidos priežastys yra kelios, apie kurias turėtumėte žinoti, kad patiekalas išeitų taip, kaip turėtų.
Priežastys, kodėl apverčiant blynus gali plyšti
Yra toks posakis: „Pirmas blynas yra gumuliuotas“. Taip dažnai nutinka, kaip bebūtų keista. Tačiau kartais būna, kad ir antrasis, trečiasis bei visi kiti blynai būna gumuliuoti.
Reikėtų pabrėžti keletą priežasčių:
- tešlai ruošti buvo panaudota nedaug kiaušinių. Ruošiant skanėstą itin svarbu griežtai laikytis siūlomo recepto, kuris jau buvo ne kartą išbandytas. Jei ką nors pakeisite, bandydami patobulinti ar sutaupyti produktų, nieko gero nebus. Reikėtų suprasti, kad kiaušiniai vaidina svarbų vaidmenį tešloje. Būtent jie sujungia visus kitus ingredientus ir neleidžia skanėstui suplyšti ir prilipti prie keptuvės kepimo metu. Todėl norint išsaugoti patiekalą, reikėtų įmušti dar 1 ar 2 kiaušinius, taip pat šiek tiek miltų, viską gerai išmaišyti ir tik tada pradėti kepti;
- Miltų nebuvo pridėta pakankamai. Tai dar viena dažna klaida kepant skanėstus. Kartais tešla pasirodo per skysta, tada pats pyragas išeina plonas ir jo neįmanoma apversti neprarandant kokybės. Reikia žinoti, kad kepant drėgmė išgaruoja. Todėl svarbu į tešlą įberti pakankamai miltų, tada gerai išmaišyti, kad kompozicija būtų vienalytė;
- Kartais delikatesas nutrūksta dėl to, kad kompozicijoje yra mažai riebalų. Tada reikia įpilti šiek tiek augalinio aliejaus ir problema bus išspręsta.
Norint išvengti nemalonios situacijos su skanėstu, į tešlą reikėtų stengtis dėti kuo mažiau cukraus, prieskonių ir kitų „papildomų“ ingredientų. Norėdami paruošti desertą, blynus galite tiesiog patepti uogiene, kondensuotu pienu, konservais arba iškepus pabarstyti cukrumi.
Patyrusių šefų patarimai, kaip blynams nesuplyšti gaminant
Jei delikatesas sulūžta ir negalite jo paruošti, įpilkite kiaušinių, kaip rekomenduojama, miltų arba augalinio aliejaus.
Norėdami gauti tobulą patiekalą, turėtumėte klausytis patyrusių virėjų patarimų:
- nenukrypkite nuo recepto ir griežtai jo laikykitės. Sudedamųjų dalių kiekis turi būti tiksliai toks, koks rekomenduojamas. Norint išvengti nemalonumų, nieko keisti nereikia;
- Tešlą galima minkyti šluotele, šaukštu arba mikseriu. Pagrindinė taisyklė – pasiekti vienodumą, kad nebūtų gabalėlių. Ingredientus galite dėti palaipsniui, kad būtų lengviau viską išmaišyti;
- prieš pilant tešlą į keptuvę, ją reikia gerai įkaitinti ir sutepti nedideliu kiekiu riebalų;
- Įkaitinus keptuvę reikėtų sumažinti ugnį ir pradėti kepti.
Apverčiant skanėstus, geriau naudoti specialią mentelę, pavyzdžiui, silikoninę. Jis yra lankstus, tačiau jį lengva naudoti. Pirmiausia reikia šiek tiek pakelti kraštus, o po to likusią dalį, bet ne staigiai, kad blynas nespėtų lūžti.
Kepimui geriausia rinktis storą ketaus keptuvę. Jei savo namuose neturite, galite jį pakeisti nepridegančiu arba specialiu blynų kepimo aparatu.
