Rauginti kopūstai turi unikalių savybių. O kad būtų skanu ir sveika, marinavimui reikia pasirinkti geras dienas pagal mėnulio kalendorių. Tada jame išliks visi svarbūs mikroelementai.
Rauginti kopūstai yra unikalus produktas, kuris teigiamai veikia viso organizmo veiklą. Kad paruošimas būtų skanus ir traškus, svarbu pasirinkti geras sūdymui dienas. Pagalbininkas šiuo klausimu bus mėnulio kalendorius, nurodantis, kurios dienos laikomos palankiomis, o kurios ne.
Šių metų spalį nustatomos 7 dienos, kada galima pradėti raugti kopūstus. Tarp jų: spalio 15-17, 19-20, 25-26 d. Jei kopūstą raugsite nurodytomis dienomis, jis išsaugos visas naudingas savybes, bus skanus ir išsilaikys ilgam.
Kopūstams raugti nepalankios šios dienos: spalio 21, 24 ir 27 d. Dėl nepalankios mėnulio fazės fermente dalyvaujančios bakterijos neveiks visu pajėgumu, dėl to daržovė gali prarasti skonį.
Liaudies patarimai rauginti kopūstus
Be palankių dienų, yra daug populiarių rekomendacijų, kurios pasakys, kada raugti kopūstus. Tarp dažniausiai pasitaikančių patarimų – rinktis vyrišką dieną – pirmadienį, antradienį ir ketvirtadienį.
Ne mažiau populiarus yra kopūstų rauginimo ženklas Užtarimo metu arba po jo.
Taip pat yra ženklų, susijusių su Mėnuliu. Manoma, kad tam tinka augančio mėnulio laikotarpis arba 5 diena po jaunaties.

Nerekomenduojama kopūstų sūdyti esant blogai nuotaikai ar sergant. Tokiu atveju jis pasirodys neskanus. Jei marinavimui tinkamą dieną nenorite nieko ruošti, nevertėtų savęs to daryti, kitaip nieko gero nebus.
Kas turi įtakos raugintų kopūstų kokybei
Be mėnulio dienų ir liaudies patarimų, didelį vaidmenį atlieka ir kopūstų veislė, receptas, paruošimo procesas ir laikymo sąlygos. Jei viso to nepaisysite, rezultatas bus pražūtingas.
Marinavimui geriau rinktis vidutinio sezono veisles . Pirmiausia reikia nuimti viršutinius lapus, tada susmulkinti ir sumaišyti su druska. Kopūstų netrinkite, kitaip jis išeis minkštas. Po to jis turi būti dedamas į konteinerį ir sutankintas, o ant viršaus turi būti uždėta priespauda.
Svarbu kontroliuoti patį rūgimo procesą, nes laikoma, kad optimali temperatūra yra nuo 15 iki 20 laipsnių. Pasirodžius burbulams ir putoms, apkrova turi būti pašalinta ir putos pašalinamos. Norint pašalinti dujas, reikia kopūstą keliose vietose pradurti ilgu peiliu.
Paprastai fermentacija baigiasi 3 dieną, tada kopūstai nusėda ir įgauna gerą skonį. Tada jis dedamas į šaltą, kad fermentacija būtų visiškai baigta, ant viršaus uždedama servetėlė ir laikoma spaudžiama.
Optimali laikymo sąlyga yra 0–2 laipsnių temperatūra. Esant žemai temperatūrai, kopūstai taps minkšti ir pakeis spalvą.
