Kada geriausias laikas sėti pomidorų sėklas daigams: tinkamos datos vasario, kovo, balandžio mėnesiais

Artėjant naujam sezonui daugelis vasarotojų jau aktyviai ruošiasi auginti daržoves. Vienas pirmųjų ir svarbiausių žingsnių šiame kelyje – pomidorų sodinukų paruošimas. Optimalaus sėklų sėjos laiko nustatymas yra pagrindinis būsimo derliaus veiksnys. Išsiaiškinkime, kurios datos geriausiai tinka šiam procesui 2024 m.

Skirtingų veislių pomidorų nokimo laikotarpio skirtumai

Pomidorų sėklos dažniausiai sėjamos nuo sausio pabaigos, kad kuo anksčiau sulauktų pirmųjų vaisių. Svarbu atsiminti, kad nokinimo laikotarpis tiksliai nustato, kada reikia pradėti sėti sėklas daigams. Priklausomai nuo nokimo laiko, galima išskirti ankstyvas, vidutinio nokimo ir vėlyvas veisles.

  • Ankstyvosios veislės nuo daigumo iki vaisių atsiradimo – 80-105 dienos.
  • Vidutinio sezono veislės – 110-120 dienų.
  • Vėlyvos veislės – 125-140 dienų.

Kokios datos tinkamiausios sodinti pomidorus daigams?

Remiantis šia klasifikacija ir 2024 m. kalendoriumi, geriausios pomidorų sėklų sėjos datos yra šios:

Vasarį

  • 2, 3, 12, 15, 16, 19, 20, 21, 29.

Kovą

  • 1, 2, 13, 14, 18, 19, 27, 28, 29.

Balandį

  • 10, 11, 14.

Kaip sėti pomidorų sėklas

Dabar, kai nustatėme optimalias sėklų sėjos datas, išsiaiškinkime, kaip teisingai atlikti šį procesą.

  1. Sėklų ir konteinerių paruošimas. Pomidorų sėklas reikėtų paruošti iš anksto, pasirūpinti atitinkamomis talpyklomis daigams.
  2. Veislių pasirinkimas. Norint gauti gausų derlių, rekomenduojama rinktis hibridines veisles, kurios turi padidintą atsparumą ligoms ir kenkėjams, kurios, palyginti su veisliniais pomidorais, gali padidinti derlių 30%.
  3. Dirvos ir konteinerių paruošimas. Pomidorams auginti tinka universali dirva. Sodinukams skirtuose konteineriuose turi būti skylės drenažui, tai gali būti plastikiniai puodeliai, durpių vazonai ar plastikiniai indai.
  4. Sėklų sėjimas. Pomidorų sėklos sėjamos į 1,5 cm gylį, po 3 sėklas kiekvienoje konteinerio ląstelėje. Po sėjos žemė lengvai sutankinama ir laistoma.
  5. Rūpinimasis sodinukais. Talpykla su pasėtomis sėklomis dedama į šiltą vietą ir iki sudygimo uždengiama plėvele. Jiems pasirodžius, jis pašalinamas ir daigai dedami ant palangės, kur suteikiama prieiga prie saulės spindulių.
  6. Laistymas ir tręšimas. Daigai laistomi kartą per 4 dienas. Prieš sodinant į atvirą žemę, dirvą galite patręšti organinėmis arba mineralinėmis trąšomis, kurios skatina geresnį augalų vystymąsi.
  7. Transplantacija į atvirą žemę. Pomidorus į atvirą žemę galima persodinti, kai oro temperatūra pastoviai įšyla iki +10°C.
171
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Taip pat skaitykite:  Pagirias įveikite greitai ir lengvai: štai, kas padės
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas