Artėjant Naujiesiems metams, lietuviai jau žvalgosi, kur sutikti 2025-uosius. Viešbučiai siūlo įvairiausias programas, dalį lietuvių vilioja ir kelionės į užsienį. Kiek kainuoja Naujųjų sutiktuvės pajūryje, kaimo turizmo sodyboje ar užsienyje, plačiau – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“.
Dalis žmonių Naujuosius metus planuoja pasitikti su vakarėliais namuose, kiti žvalgosi pasiūlymų šalies kurortuose. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės Lauros Taučiūtės, apgyvendinimo ir maitinimo įstaigos jau siūlo įvairius paketus Naujųjų sutiktuvėms, o ir susidomėjimo jais netrūksta.
„Užimtumas šiais metais, jei kalbam apie Naujųjų sutikimą, viršija 50 proc. Kalėdiniu laikotarpiu tas užimtumas mažesnis, bet irgi pildosi. Pasiūlymų įvairovė dar yra nemaža“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.
Prabangus restoranas. Asociatyvi nuotr. / „Shutterstock“ nuotr.
Kurorto verslininkai siūlo įvairiausius pasirinkimus – nuo komplektų, į kuriuos įskaičiuota nakvynė viešbutyje, šventinė vakarienė bei koncertas, iki kelių patiekalų vakarienės restorane. Anot L. Taučiūtės, Naujųjų sutiktuvių kaina priklauso nuo svečių norų – jei pageidavimai kuklūs, suma nebus didelė.
„Palanga niekuo nesiskiria nuo kitų miestų – Vilniaus ar Kauno. Pas mus yra daug skirtingų barų, restoranų, viešbučių, tai nuo to priklauso ir kaina. Kainos prasideda nuo 70 eurų už nakvynę, jeigu be jokios programos. Gali būti ir 5 žvaigždučių viešbutyje, kur kainuos 400–500 eurų dviem už vieną naktį“, – teigia pašnekovė.
Stengiamės pritraukti svečių, todėl kainos yra tame pačiame lygyje kaip ir pernai.
Viešbučiai Palangoje siūlo ir paketus, į kuriuos įskaičiuotos dvi nakvynės viešbutyje bei šventinė vakarienė su koncertu. Tokių paketų kaina svyruoja apie 700 eurų. Tiesa, jei norite atvykti su vaikais, už juos teks mokėti papildomai. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės, kainos, palyginti su praėjusiais metais, nesikeitė.
„Kelti kainas esant dabartinei situacijai nebūtų prasmės. Stengiamės pritraukti svečių, todėl kainos yra tame pačiame lygyje kaip ir pernai“, – tikina ji.
Naujieji ir sodybose
Dalis tautiečių Naujuosius sutikti ruošiasi ir kaimo turizmo sodybose. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentės Agnės Vaitkuvienės teigimu, šiemet lietuviai ruoštis 2025-ųjų sutiktuvėms pradėjo itin anksti. Pirmųjų sodybų rezervacijų Naujiesiems sulaukta dar rugpjūtį, bet aktyviausios paieškos prasidėjo lapkritį.
„Lietuviai mėgsta Naujuosius sutikti gausioje kompanijoje – draugų būryje ar susibūrus kelioms šeimoms po 20–30 žmonių. Lapkritis yra tas metas, kai ieškoma didesnių sodybų ir jos yra išgraibstomos“, – pastebi Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė.
Didėja susidomėjimas kelionėmis kruiziniais laivais. Ir šių metų, ko gero, topas yra Naujųjų metų sutikimas plaukiojant Karibuose arba Meksikoje.
Sodybų nuomos kainos Naujųjų sutiktuvėms priklauso ne tik nuo žmonių kiekio, bet ir vietos. Pirmiausia išgraibstomos sodybos, esančios maždaug 100 km spinduliu aplink didžiuosius miestus. Anot A. Vaitkuvienės, kaimo turizmo sodybų kainos Naujiesiems metams yra labai panašios į tas, kurios vyrauja karščiausiu vasaros sezono metu.
„Mažesnė sodybėlė gali būti už 400 eurų, bet jei norėsit didelės sodybos, tada už vieną nakvynę kainos prasideda nuo 1 tūkst. eurų“, – sako pašnekovė.
Dalis kaimo turizmo sodybų siūlo galimybę Naujuosius sutikti ir su specialia programa. Į tokio pasiūlymo kainą įskaičiuota ir nakvynė, ir maistas, ir programa.
Naujųjų metų pradžia – kelionėje
Aktyviai lietuviai domisi ir galimybe 2025-uosius sutikti užsienyje. Kelionių agentūros „Makalius“ įkūrėjas Rimvydas Širvinskas pastebi, kad pirmųjų užklausų sulaukta dar vasarą.
„Pagrindinės kryptys – Europos didmiesčiai ir artimas užsienis, tiesioginiais skrydžiais pasiekiami miestai, tokie kaip Paryžius, Roma, Londonas, Milanas. Šiltesnės kryptys yra Barselona, Malta“, – teigia kelionių agentūros „Makalius“ įkūrėjas.
Dalis žmonių Naujųjų sutiktuves derina su atostogomis šiltuosiuose kraštuose. Anot R. Širvinsko, tą lemia moksleivių atostogos, kurias šeimos stengiasi išnaudoti. Tarp populiariausių krypčių – Egiptas, Kanarų salos, Dubajus. Tokioms kelionėms lietuviai skiria nuo 800 iki 1,2 tūkst. eurų asmeniui. Pastebima, kad auga ir egzotinių krypčių populiarumas.
„Šiemet pirmiausia užsipildė ir net turėjom dvigubinti Vietnamo ir Tailando keliautojų grupes. Tada seka Šri Lanka, Maldyvai, Balio sala. Didėja susidomėjimas kelionėmis kruiziniais laivais. Ir šių metų, ko gero, topas yra Naujųjų metų sutikimas plaukiojant Karibuose arba Meksikoje“, – pasakoja pašnekovas.
Tokioms kelionėms lietuviai negaili ir 2,5–4 tūkst. eurų. Anot specialistų, kelionių kainos šventiniu laikotarpiu – vienos didžiausių metuose.
„Kainos tikrai kandžiojasi, o naujametinės kelionės yra brangiausios visų metų kelionės. Atostogos užsienyje šiuo laiku yra mažiausiai 30 proc. brangesnės, jei į tas kelionės datas patenka Naujieji metai“, – sako R. Širvinskas.
Šiemet populiarios ir Naujųjų kelionės autobusu į artimąjį užsienį. Tarp populiariausių krypčių – kaimyninės Latvija, Estija, Lenkija, taip pat Vokietija bei Slovakija. Tokioms kelionėms tautiečiai stengiasi skirti iki 400 eurų asmeniui.