Raudoni, purūs, su auksiniais skaistalais – ir kreminiai, kreminis kotletų vidus yra sėkmingas. Ir kas galėjo pagalvoti, kad tai tik bulvės. Nors tai ne visai bulvė, viduje laukia skanus siurprizas.
Ingredientai:
Bulvės 500-700 g (sąlygiškai);
Sūris 1 a.š. su stikleliu (koks sūris – pagal skonį: kietas, bet koks kreminis, minkštas);
Kiaušinis 1 vnt. (galima atmesti);
Sviestas 1 a.š. (maltoje mėsoje);
Krakmolas ir tt 1 šaukštelis;
Jei dedame miltų, 1 valg. (apytiksliai);
Druska, juodieji pipirai, aliejus kepimui. Ir krapų didesnis krūva 🙂
Šie nuostabiai skanūs kotletai-pyragai iš paprastų bulvių yra sėkmingi: kreminiai, labai skanūs.

Ir taip – jie be galo apetiški, tinka ir kaip garnyras, ir kaip užkandžių pyragas su sriuba ar sultiniu. Ir tiesiog – su grybų padažu ar salotomis – idealu.
Kaimynė Liudočka pakvietė mus kaimynus arbatos ir vieną dieną nustebino šiais pyragėliais. Ji mėgsta stebinti ir vaišinti, ir tai ne pirmas receptas, į kurį atkreipiau dėmesį.

Su malonumu elgėmės – ir receptą užsirašiau. Dalinuosi paprastu ir įdomiu metodu. Ir smulkios subtilybės: taip reikia kepti bulvių pyragus.
Patys švelniausi bulvių kotletai-pyragai ir jų skanus įdaras: receptas + ingredientai
1. Bulves išvirkite, kol suminkštės, sutrinkite. Kad būtų purumo ir vienodumo, įdėkite gabalėlį sviesto arba šaukštą pieno – bet nedaug. Konsistencija turi būti tiršta.
2. Suberkite tarkuotą sūrį. Šiek tiek: 500-700 kg bulvių po valgomąjį šaukštą. Gal su skaidres 🙂
Bet efektas neįtikėtinas. Kotletai tampa ne tik aromatingi, bet ir švelnūs, kreminiai.
Galima dėti tarkuoto sūrio – arba galima dėti minkšto sūrio. Efektas bus kitoks, bet kotletai-pyragai vienodai gerai 🙂
Ir taip pat – taip nebereikės dėti kiaušinių . „Dėl užsakymo“, įdedu kiaušinį, bet, bijau, būtent dėl kiaušinio „malta mėsa“ arba tešla tampa šiek tiek skystesnė.
Taigi: į bulves suberkite tarkuotą sūrį, įmuškite kiaušinį, smulkintus krapus ar kitas prieskonines žoleles. Įpilkite minkšto, lydyto sviesto (visas ingredientų sąrašas pateikiamas žemiau).

Įberkite miltų – truputį, porą žiupsnelių. Dar geriau ne miltus, o pusę šaukštelio krakmolo.
Krakmolas nėra geras, nesveikas ir „klijuoja“? Ne 🙂 Technologai specialiai rekomenduoja dėti į tešlą dėl ypatingo purumo ir skaistalų . Jo taip pat dedama į pyragus dėl „oringumo“ efekto ir netgi į biskvitą.

Miltai, beje, yra kvietiniai – todėl vidutiniškai juose yra 70% krakmolo. Ir yra toks miltų kokybės rodiklis – tai krakmolas 🙂 Kuo aukštesnis, tuo geriau.
Žinoma, daug krakmolo dėti nereikia. Kaimynė išmokė tiesiog pridėti „iš akies“: 500–700 g bulvių sunaudojama pora žiupsnelių krakmolo. Vidutinis
Druska, pipirai, sumaišykite. Pažiūrėkite į konsistenciją: jei jis pakankamai tirštas ir galite suformuoti aukštus, gražius kotletus, puiku.
Jei ne, nereikia skubėti dėti miltų.
Tiesiog dėkite tešlą (maltą mėsą?) į šaldytuvą.
Nelaikykite šaldytuve per ilgai – bulvės tiesiog „sukietės“. Tačiau 10-15 minučių galite padidinti klampumą.
Beje, reikia dėti ir atvėsusių bulvių: šilti kotletai greičiausiai subyrės. į faršą

3. Suformuokite kotletus, apkepkite juos miltuose arba smulkiai maltuose krekeriuose – ir kepkite ant vidutinės ugnies. Kaip ir bet kokie bulvių kotletai, zrazy ir kroketai.
Galite naudoti sviesto ir augalinio aliejaus mišinį . Į neįtikėtiną skaistalų grožį, iki žavingo aromato. Visi 🙂

