Kaip alus kenkia kūnui? Jūs tikrai to nežinojote

„Pirmoji auka yra skrandis“

Alus, be abejo, yra mažai alkoholio vartojantis gėrimas, tačiau vis tiek ne soda, o tai reiškia, kad jame yra tam tikras etilo alkoholio kiekis. Be to, kai kuriose veislėse alkoholio kiekis siekia 10–14%, tai yra, alaus butelį galima prilyginti 50–100 gramų degtinės. Kasdienis stemplės, skrandžio ir žarnyno užpildymas alkoholiniu skysčiu su fermentacijos elementais negali paveikti jų būklės. Alus yra labai agresyvus ir dirgina gleivinę. Be to, reguliariai geriant alų, skrandžio sienelėse esančios liaukos, gaminančios skrandžio sultis, pirmiausia išskiria daug gleivių, o po to atrofuojasi. Virškinimas tampa nekokybiškas, maistas sustingsta arba nesuvirškinamas patenka į žarnyną. Rezultatas – problemos su išmatomis ir gastritas. Beje, lėtinis alkoholinis gastritas yra lydimas skundų dėl bendro silpnumo, prislėgtos nuotaikos.

„Kepenų smūgis“

Alkoholis yra pagrindinis kepenų priešas, kurio pagrindinė funkcija yra išvalyti organizmą. Jei priversite šį organą kovoti tik su alumi, galite sutrikdyti jo antitoksinę funkciją. Tada kepenys nebebus patikimas barjeras kitoms stiprioms ir toksiškoms medžiagoms. Gerdamas alų gali prisidėti prie uždegiminių procesų vystymosi ir netgi sukelti hepatitą. Be to, lėtinis alaus hepatitas gali pasireikšti latentine forma, be ryškių simptomų. Jei nenutinkate laiku, net alaus galite užsidirbti kepenų cirozę. Kasą taip pat kamuoja reguliarus alaus vartojimas: gėrimas slopina fermentų sekreciją, sutrinka natūralus maisto medžiagų skaidymo procesas.

„Inkstai yra kūno tvarka”

Pagrindinis inkstų uždavinys yra palaikyti kūno vidinės aplinkos pastovumą. Jie dalyvauja organizme reguliuojant vandens ir elektrolitų pusiausvyrą bei rūgščių ir šarmų sudėtį. Alus sutrikdo šiuos natūralius procesus, nes priverčia inkstus dirbti trigubai stipriau. Kas bent kartą išgėrė alaus, žino, kaip greitai jis priversti eiti į tualetą. Moksliškai tai vadinama poliurija – padidėjęs šlapinimasis, susijęs su dirginančiu alkoholio poveikiu inkstų audiniams ir padidėjusia jų filtravimo galimybe. Turėdamas tokį galingą diuretikų poveikį, alus išskiria iš organizmo svarbias „statybines medžiagas“ – mikro ir makro elementus, ypač kalį, magnį ir vitaminą C. Esant kalio trūkumui, sutrinka širdies ritmas, atsiranda skausmas veršeliuose, atsiranda kojų silpnumas. Magnio trūkumas veikia nuotaiką – žmogus tampa irzlus, ašarojantis, blogai miega. Dėl vitamino C trūkumo sumažėja imunitetas, dažnai atsiranda peršalimas. Pamiršto alaus alkoholizmo atveju gali būti inkstų kraujagyslių sklerozė, inkstų kraujavimas, inkstų širdies priepuoliai, mirties židiniai. Vėliau dėl laipsniško naikinimo alkoholiu negyvos ląstelės pakeičiamos jungiamuoju audiniu, inkstai sumažėja ir susiraukšlėja.

Taip pat skaitykite:  2024 metų birželio horoskopas Avinui: jūsų laimė ir gerovė

„Jaučio širdis”

Alus absorbuojamas labai greitai, todėl kraujagyslės akimirksniu perpildomos. Ir jei vis tiek dažnai ir įvairiais būdais geriate alų, yra venų varikozė ir širdis auga. Radiologai šį reiškinį vadina „alaus širdies“, „galvijų širdies“ ar „kaprono laikymo“ sindromu. Pagrindinis organas, priverstas siurbti skysčių perteklių kiekvieną dieną, tampa suglebęs ir iš išorės apaugęs riebalais. Širdies susitraukimai tampa dažnesni, atsiranda aritmija, pakyla kraujospūdis. Fizinis krūvis perkeliamas vis sunkiau, atsiranda dusulys. Alaus alkoholikai dažniau serga koronarine širdies liga. Sumažėjęs širdies raumens susitraukiamumas, padidėjęs širdies tūris lemia širdies nepakankamumą. Dėl to mirštamumas nuo insulto padvigubėja

334
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas