Pastaruoju metu skelbiama vis daugiau informacijos apie ugniažolių arbatos su jonažolėmis poveikį žmogaus organizmui. Verta paminėti, kad vaistažolių arbatų rinkoje karts nuo karto pasirodo tikri „hitai“, kurių gydomoji nauda nuolat garsinama. Pastaruoju metu sveikos gyvensenos gerbėjų protus užplūdo Ivano arbata. Ir yra paaiškinimas.
Kas yra Ivano arbata
Šio augalo gydomąsias savybes žmonės žinojo nuo seno, ypač šiauriniame pusrutulyje. Jis visada buvo Indijos šamanų ir pasaulio gydytojų vaistinėse.
Anksčiau ugniažolė buvo vadinama atgimimo ženklu. Ir viskas todėl, kad žolė sugeba dygti net ir nepalankiausioje aplinkoje. Auga sąvartynuose, pakelėse ir latakuose. Jo privalumai atsiskleidžia šioje gamtos metaforoje: ugniažolė papuošia pažeistus gamtos peizažus ryškiais žiedais. Todėl manoma, kad jis gali padaryti kažką panašaus į žmogaus sveikatą.
Ivano arbata išsiskiria kartumu, kuris formuoja fermentų gamybą skrandžio ir kasos gleivinėje. Todėl tai būtų tinkamas vaistas keičiant mitybą ar padedant organizmui apdoroti maistą.
Ivano arbata: naudingos augalo savybės
Šiame augale yra daug veikliųjų medžiagų, įskaitant taniną, pektiną, rūgštis ir įvairius vitaminus. Ivano arbata turi daug gerų privalumų:
- puiki priemonė nuo grybelio;
- pašalina skausmą;
- mažina patinimą;
- malšina spazmus.
Iš visų vietinės floros augalų ugniažolė, dar vadinama ugniažolėmis, yra laikoma puikia priešuždegimine priemone, kuri sėkmingai susidoroja su gerklų ir burnos ertmės ligomis. Taip pat vartojamas nuo ausų, nosies uždegimų, astmos ir kokliušo.
Augalas turi antispazminių ir minkštinančių savybių. Todėl jis veiksmingas kovojant su gastritu, kolitu ir skrandžio opomis. Reguliarus šio nuoviro vartojimas gali padėti pagerinti virškinimą, jis gerai veikia žarnyno florą, pašalina iš organizmo nereikalingas atliekas.
Šią arbatą rekomenduojama gerti kaip bendrą toniką, kuris nuramins nervus, malšins mėšlungį ir atpalaiduos. Ugniažolė naudojama gydant inkstus, šlapimo pūslę, taip pat gydant migreną, širdį ir kraujagysles.
Ivano arbata yra valgomasis augalas. Jis turi kartoką, išliekantį skonį. Pavasariniuose ūgliuose ypač daug vitaminų. Žalumynus galima valgyti su sūriu arba tiesiog virti garuose, kaip šparagines pupeles.
Šviežių lapų skonis primena špinatus. Jie puikiai sustiprina bet kokį maistą, kuriame turėtų būti žalumynų. Gėlės taip pat tinka maistui, jais nesunkiai galima papuošti bet kokias salotas.
Kam ugniažolė gali būti kenksminga?
Ilgai vartojant ugniažolę, gali sutrikti virškinimas. Augalui nereikia duoti:
- nėščioms ir žindančioms moterims;
- vaikai iki šešerių metų;
- jei netoleruojate šio augalo.
Verta žinoti, kad nuoviro negalima gerti kartu su raminamaisiais ar karščiavimą mažinančiais vaistais.
Yra žinoma, kad šio augalo arbata buvo vartojama iki XVIII a. Ji buvo patiekta vienuoliams kaip raminanti priemonė. Kamčadalio sentikiai valgė lengvą užkandį iš šviežių ugniažolių ūglių. Jis pradėtas naudoti medicinoje po XVIII amžiaus, kai pradėtas masinis auginimas.
Renkantis ugniažoles, pirmenybę teikite tiems augalams, kurie buvo skinami švariose vietose, kad gautumėte didžiausią naudą. Be to, produktas turi būti sertifikuotas. Geriau vartoti arbatą, kurioje nėra jokių priedų, priemaišų ar skonių.
