Pasiruošimas naujam vasaros sezonui – jaudinantis procesas, reikalaujantis dėmesio smulkiausioms smulkmenoms. Vienas iš svarbių sodinukų priežiūros aspektų yra tinkamos trąšos. Tačiau kartais trąšos gali būti ne tik nenaudingos, bet ir žalingos augalams. Pažiūrėkime į šį straipsnį, kokiais atvejais turėtumėte susilaikyti nuo trąšų naudojimo sodinukams.
Kai sodinukų negalima tręšti
1. Kai daigai per jauni
Pirmosios kelios sodinuko gyvenimo savaitės yra labai svarbios jo vystymuisi. Per šį laikotarpį augalas gauna visas reikalingas maistines medžiagas iš sėklų. Šiuo metu tręšimas gali sukelti nudegimus ir neigiamai paveikti augalų augimą ir sveikatą. Idealus laikas pradėti tręšti daigus yra tada, kai augalai turi tikruosius lapus, o tai dažniausiai būna praėjus 2-3 savaitėms po sudygimo.
2. Kai daigai yra ramybės būsenoje
Žiemą daigai dažniausiai būna ramybės būsenoje, nes sumažėja temperatūra ir sulėtėja medžiagų apykaita. Šiuo laikotarpiu augalams nereikia papildomos mitybos, nes jų veikla sulėtėja. Šiuo laikotarpiu tręšiant trąšomis, dirvožemyje gali kauptis maistinių medžiagų perteklius, o tai gali neigiamai paveikti sodinukų sveikatą.
3. Kai daigai patiria stresą
Stresinės situacijos, tokios kaip perlaistymas, nepakankama drėgmė, kenkėjų ataka ar ligos, gali rimtai pakenkti sodinukams. Tokiomis sąlygomis augalai nesugeba efektyviai pasisavinti trąšų ir panaudoti jų augimui. Užuot padėjusios, trąšos gali pabloginti situaciją, nudeginti ir dar labiau pabloginti augalų būklę.
4. Kai dirvoje jau gausu maisto medžiagų
Prieš tręšiant, svarbu įsitikinti, kad dirvai tikrai reikia papildomos mitybos. Per didelis trąšų kiekis gali būti toks pat kenksmingas kaip ir per mažas. Dirvožemio tyrimas naudojant dirvožemio tyrimo rinkinius gali padėti nustatyti maistinių medžiagų kiekį ir nuspręsti, ar jūsų sodinukams reikia trąšų.