Gyvenimo trukmė labai priklauso nuo kasdienių įpročių, mitybos, mankštos, o ne tik nuo genetikos. Per pastaruosius 18 metų žmonių, sulaukusių 100 metų, skaičius išaugo keturis kartus ir pasiekė 533 tūkst., o tai rodo mūsų įpročių įtaką ilgaamžiškumui. Šiame straipsnyje apžvelgsime 5 įpročius, kurie padės jums padidinti tikimybę sulaukti 100 metų.
5 įpročiai, kurie padidina jūsų ilgaamžiškumo tikimybę
1. Gaukite šunį
Šuns, o ne katės pasirinkimas gali būti raktas į aktyvų gyvenimo būdą. Kasdieniniai pasivaikščiojimai ne tik palaiko sveiką fizinio aktyvumo lygį, ypač svarbų vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir suteikia galimybę bendrauti. Šunų šeimininkai dažnai užmezga naujas pažintis ir bendrauja, o tai padeda palaikyti psichosocialinę sveikatą.
2. Niekada neaukokite miego
Reguliarus ir pakankamas miegas yra raktas į ne tik fizinę, bet ir pažintinę sveikatą. Mitas, kad senstant reikia mažiau miego, buvo paneigtas tyrimais, teigiančiais, kad vyresnio amžiaus žmonių lėtinė nemiga padidina Alzheimerio ligos, širdies ligų ir diabeto išsivystymo riziką. Kova už sveiką miegą yra rūpinimasis savo ateitimi.
3. Neatsisakykite to, ką mylite
Tyrimai patvirtina, kad ilgesnis aktyvumas gali pailginti gyvenimo trukmę. Mėgstamiausias darbas, teikiantis pasitenkinimą ir savirealizaciją, stiprina fizinę ir psichinę sveikatą. Tad neskubėkite mesti mėgstamo darbo – tai investicija į ilgą ir laimingą gyvenimą.
4. Pasivaikščiokite
Net trumpi greiti pasivaikščiojimai gali turėti teigiamos įtakos jūsų širdies sveikatai. Reguliarus vaikščiojimas palaiko širdies ir kraujagyslių sistemą ir atjaunina kūną. Taip pat svarbu šia patirtimi dalintis su artimaisiais, išsaugant ne tik kūno, bet ir sielos jaunystę.
5. Išsikelk sau įdomų tikslą
Gyvenimo tikslas yra raktas į ilgaamžiškumą ir geresnę savijautą. Tyrimai rodo, kad žmonės, turintys aiškų tikslą, gyvena ilgiau ir jaučiasi geriau. Raskite ką nors įdomaus, kas jus įkvepia, ir laikykitės to. Tai ne tik suteiks jūsų gyvenimui prasmės, bet ir padės jums siekiant savo šimtmečio.
