Maišeliai po akimis: 7 pagrindinės priežastys. Kaip pašalinti patinimą? Aiškina neurokosmetologė

Akys yra mūsų puošmena ir sielos veidrodis, bet ne kartu su maišeliais. Šie išsipūtę patinimai suteikia veidui skausmingą ir pavargusį išvaizdą ir prideda senėjimo. Kai kas sako, kad maišeliai atsiranda dėl miego trūkumo. Kiti skundžiasi su amžiumi susijusiais pokyčiais. Bet ne viskas taip akivaizdu! Pirmaujanti mūsų moterų erdvės IQ Ladies ekspertė Alevtina Korotovskaja paaiškina, dėl kokių priežasčių gali susidaryti patinimas – ir kaip kiekvienu atveju pašalinti maišelius po akimis.

Kaip atsiranda maišeliai po akimis?

Maišeliai po akimis yra bendras „liaudiškas” patinimų periorbitalinėje srityje pavadinimas. Jį gali sukurti 2 pagrindiniai veiksniai:

  • Veido struktūros pažeidimas. Susilpnėjusi oda po akimis suglemba, susidaro maišelis. O kai veido rėmas deformuojasi, riebalinis sluoksnis pradeda migruoti, judėdamas žemyn. Po akimis atsiranda būdingos „gūbreliai“.
  • Patinimas. Dažniausiai, ypač jauname amžiuje, maišeliai po akimis atsiranda dėl edemos , per didelio skysčių kaupimosi intersticinėje erdvėje.

Dabar išsiaiškinkime, dėl kokių konkrečių priežasčių kyla šios problemos.

1. Su amžiumi susiję pokyčiai

Pradėkime nuo dažniausiai pasitaikančios priežasties. Keletas senėjimo veiksnių vienu metu formuoja maišelius po akimis.

  • Odos tonas mažėja. Su amžiumi mažėja kolageno ir elastino baltymų (atsakingų už odos stangrumą ir elastingumą) bei hialurono rūgšties (hidratacijos faktoriaus) gamyba. Dėl to oda greičiau suglemba.
  • Veido rėmas deformuotas. Silpsta raištinis aparatas ir raumeninis audinys, o riebalinis sluoksnis (kuris irgi mažėja su amžiumi) pradeda migruoti ir grimzti žemyn. Įskaitant sritį po akimis.
  • Sutrinka mikrocirkuliacija. Bėgant metams susilpnėja ir maži indai po oda. Ir jie atlieka svarbų vaidmenį pašalinant skysčių perteklių iš paakių audinių. Todėl su amžiumi susijusių mikrocirkuliacijos sutrikimų fone padidėja patinimas.

Kaip išspręsti problemą?

Norėdami pašalinti maišelius po akimis dėl senėjimo, turite veikti visapusiškai.

  • Visavertė mityba. Jūsų racione turi būti mėsa, žuvis, vištienos kiaušiniai, uogos, riešutai, vaisiai ir žalios daržovės – šiuose maisto produktuose yra baltymų, vitaminų C ir E, cinko ir vario, kurie reikalingi kolageno ir elastino sintezei. O hialurono rūgščiai gaminti reikia vištienos sultinio, raudonųjų vynuogių ir sojos produktų.
  • Išoriniai maistinių medžiagų šaltiniai. Žinoma, su amžiumi susijusių sutrikimų negalima ištaisyti vien tinkama mityba. Odos maitinimui sustiprinti galite naudoti veido serumus (ypač peptidinius, turinčius daug aminorūgščių, iš kurių susidaro kolagenas ir elastinas). Taip pat padės kosmetinės procedūros: pirmiausia mezoterapija ir biorevitalizacija. kaip Ankstesnėje medžiagoje rašėme, šias procedūras galima atlikti be injekcijos įsikišimo.
  • Veido ovalo korekcija. Yra keletas būdų, kaip sulėtinti ir iš dalies pašalinti veido audinių deformaciją. Žinoma, tai injekcijų procedūros (užpildai, lipolitikai) ir mezosiūlai – jie duoda greitus rezultatus. Tačiau tai gana rimta ir trumpalaikė intervencija. O tiems, kurie nėra pasiruošę injekcijoms ir „laikinoms priemonėms“ – manualinė terapija.
Taip pat skaitykite:  Keletas paprastų būdų sustiprinti imuninę sistemą rudenį

2. Dehidratacija

Dabar pereikime prie maišelių po akimis priežasčių, kurios sukelia patinimą net jauname amžiuje.

Ir pirmasis iš jų yra dehidratacija. Vandens trūkumas sukelia patinimą dėl kelių priežasčių.

  • Elektrolitų disbalansas. Dehidratuotas kūnas išlaiko druskas ir mineralus, kad išlaikytų elektrolitų pusiausvyrą. Atsižvelgiant į tai, kūno audiniuose gali kauptis druska – natris, kuris sugeria ir išlaiko drėgmę, sukeldamas patinimą.
  • Mikrocirkuliacijos sutrikimas. Kai trūksta vandens, sumažėja bendras visame kūne cirkuliuojančio kraujo tūris. Tuo pačiu metu sumažėja kraujo tekėjimo greitis. Dėl to kraujagyslės neefektyviai nusausina skystį, jis kaupiasi audiniuose – įskaitant sritį po akimis.
  • Audinių elastingumas. Trūkstant vandens, veido oda praranda elastingumą ir gali labiau suglebti. Be to, dehidratuotuose audiniuose skystis kaupiasi greičiau.
  • Korinio ryšio kompensacija. Kūno ląstelės bando kompensuoti vandens trūkumą sulaikydamos skysčius. Rezultatas yra patinimas.

Kaip išspręsti problemą?

Mes neduosime patarimų apie „8 stiklines vandens per dieną“. Tiesą sakant, tai mitas, atsiradęs dėl žurnalistų netikslumo. Jie atkartojo JAV nacionalinės mokslų akademijos rekomendacijas dėl privalomo 2,5 litro vandens per dieną, tačiau pamiršo patikslinti, kad su maistu didžiąją dalį šio skysčio gauname .

Todėl geriausia rekomendacija – gerti tada, kai pats jaučiate troškulį, nes mūsų organizmas jau turi savo natūralų dehidratacijos „jutiklį“. Tik nereikėtų rinktis gėrimų, kurie dėl diuretikų poveikio prisideda prie organizmo dehidratacijos: kavos, arbatos, energetinių gėrimų, saldžiosios sodos.

3. Sūrus maistas

Jau sakėme, kad natris sulaiko vandenį organizme – ląstelių viduje ir tarpląstelinėje erdvėje. Todėl, kai valgome daug sūraus maisto, natrio kiekis organizme padidėja ir sukelia patinimą.

Kaip išspręsti problemą?

Negalite visiškai atsisakyti druskos – natris dalyvauja reguliuojant vandens ir elektrolitų pusiausvyrą. Bet jūs turite sumažinti jo kiekį induose nuo edemos.

Taip pat skaitykite:  Gydytoja: numalšinti sąnarių skausmą padės paprasta priemonė

Taip pat svarbu, kad organizme būtų pakankamas kalio kiekis – šis mineralas glaudžiai bendradarbiauja su natriu ir reguliuoja vandens bei elektrolitų pusiausvyrą, sulaikydamas vandenį tik ląstelių viduje ir reguliuodamas jo išsiskyrimą per inkstus. Todėl jūsų racione turėtų būti pakankamai daug kalio turinčių maisto produktų: bananų, džiovintų vaisių, špinatų, ankštinių daržovių, pieno ir jogurto.

4. Stresas, nuovargis ir miego trūkumas

Kai esame nervingi (nerimaujame, patiriame neigiamas emocijas), jaučiamės labai pavargę ir nepakankamai miegame, aktyviai dirba mūsų antinksčiai – tai yra liaukos, gaminančios „streso hormonus“ kortizolį, adrenaliną ir norepinefriną.

Tačiau antinksčiai taip pat atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant vandens ir elektrolitų pusiausvyrą. Jie gamina aldosteroną – hormoną, kuris kontroliuoja natrio susilaikymą ir kalio išsiskyrimą per inkstus. Padidėjus „streso hormonų“ (ypač kortizolio) gamybai, sutrinka aldosterono sintezė, organizmas per daug sulaiko natrio , o kartu ir vandens tarpląstelinėje erdvėje. Rezultatas yra patinimas.

Kaip išspręsti problemą?

Svarbu miegoti bent 6 valandas per parą (bet ne daugiau 9, tai kenkia sveikatai). Streso lygiui įtakos turi ir poilsio kokybė – ankstesniame straipsnyje plačiau rašėme apie pagrindines klaidas, kurios mus vargina net po savaitgalių ir švenčių.

Tačiau dirbti su nerimu ir neigiamomis emocijomis yra sunkesnė užduotis. Visų pirma, naudinga užsiimti savianalize : sekti stiprius jausmus ir išgyvenimus, pavadinti savo baimes ir išgyvenimus ir suprasti, kodėl jie atsiranda. Tam padeda emocinio dienoraščio vedimas: užtenka reguliariai užsirašyti, kokius konkrečius jausmus išgyvenote ir su kuo jie buvo susiję.

Kitas būdas kovoti su stresu yra mankšta, padedanti atsipalaiduoti ir sutelkti dėmesį į dabartinę akimirką.

5. Alkoholis ir kiti toksinai

Kepenys yra pagrindinis mūsų valymo organas, kuris reguliuoja medžiagų apykaitą, skaido ir šalina toksines medžiagas iš organizmo.

Bet jei dažnai vartojame alkoholį, rūkome, vartojame vaistus be gydytojo recepto, vartojame daug cukraus ir kitų angliavandenių, kepenys nusilpsta ir negali susidoroti su krūviu.

Taip pat skaitykite:  Gydytoja psichiatrė Norvainytė: įvertinti miego kokybę padeda trys paprasti dalykai

O kepenys, be toksinų šalinimo, vaidina svarbų vaidmenį medžiagų apykaitoje. Pavyzdžiui, jis, kaip ir antinksčiai, dalyvauja hormono aldosterono gamyboje ir gali sutrikdyti natrio ir kalio kiekio reguliavimą (apie tai rašėme aukščiau). Susilpnėjus kepenims sutrinka ir estrogenų hormonų, reguliuojančių kraujagyslių sienelių pralaidumą, veikla. O vanduo iš kraujo patenka į tarpląstelinę erdvę ir audinius, formuodamas patinimus po akimis.

Kaip išspręsti problemą?

Be alkoholio vartojimo apribojimo, yra ir kitų svarbių kepenų apsaugos veiksnių :

  • Sumažinkite cukraus, sočiųjų ir transriebalų suvartojimą (kepenys pirmiausia juos apdoroja ir labai pavargsta)
  • Nevartokite maisto papildų ar vaistų nepasitarę su gydytoju.
  • Užsiimkite reguliaria fizine veikla ir pasivaikščiokite gryname ore

Pasikonsultavę su terapeutu, galite naudoti ir hepatoprotektorius – medžiagas, apsaugančias kepenų ląsteles. Tarp jų yra pieno usnio šaknis.

6. Sinuso problemos

Sinusai yra labai arti akių. Juose yra limfmazgių, kurie filtruoja limfą ir apsaugo mus nuo infekcijų. O limfinė sistema atlieka svarbų vaidmenį vandens balanse – pašalina skysčių perteklių iš audinių ir tarpląstelinės erdvės.

Tačiau sinusuose gali susidaryti limfos stagnacija, kuri provokuoja patinimą po akimis. Galimos priežastys:

  • nosies pertvaros deformacija, nosies polipai, nesėkmingos kosmetinės injekcijos ir plastinė chirurgija
  • sinusų limfmazgių struktūros genetiniai ypatumai
  • uždegimas ir infekcija
  • lėtinis sinusitas
  • alergija

Kaip išspręsti problemą?

Jei įtariate minėtas problemas, svarbu pasikonsultuoti su ENT gydytoju ir atlikti tyrimą. Bet jūs taip pat galite pagerinti savo sinusų būklę:

  • Naudokite drėkintuvą: jis apsaugo nuo nosies gleivinės išsausėjimo ir pagerina limfos nutekėjimą.
  • Užsiimkite fizine veikla: tai pagerina kraujo ir limfos apytaką.
  • Atlikite lengvą nosies ir akių srities masažą, kad paskatintumėte limfos tekėjimą: švelniais sukamaisiais pirštų galiukų judesiais judėkite nuo vidinio akies kampučio link smilkinių, masažuokite sritį aplink nosį.

7. Vidaus organų ligos

Galiausiai, lėtiniai maišeliai po akimis gali būti rimtų vidaus organų ligų, susijusių su vandens ir elektrolitų balanso palaikymu, požymis:

  • Antinksčių liaukos
  • Inkstai
  • Kepenys
  • Skydliaukė

Todėl, jei patinimas po akimis jus persekioja ilgą laiką nepagerėjus, turėtumėte pasikonsultuoti su terapeutu.

474
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas