Daugelis esame įpratę dieną užbaigti skania vakariene, kuri atrodo kaip tikra paguoda po sunkios darbo dienos. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad vėlyvos vakarienės gali turėti neigiamų pasekmių mūsų sveikatai, įskaitant galimus papildomus kilogramus.
Koks vėliausias priimtinas vakarienės laikas
Neseniai mitybos specialistė Anastasija Kondaurova interviu prabilo apie vėlyvos vakarienės poveikį žmogaus organizmui. Anot jos, optimaliausias paskutinio valgio laikas – ne vėliau kaip 20.30 val. Valgydami vėlyvą vakarienę galite neleisti jūsų kūnui atsigauti ir normalizuoti savo veiklą per naktį, o tai galiausiai gali turėti įtakos jūsų sveikatai, kūno formoms ir odos kokybei.
Hormoniniai procesai, prasidedantys organizme vakare, ypač artėjant vidurnakčiui, apima melatonino – hormono, atsakingo už miegą reguliavimą, gamybą. Naktį užkandžiaudami neleidžiame šiems procesams normaliai funkcionuoti, o tai gali sukelti miego sutrikimus ir bendrą būklės pablogėjimą, praneša svetainė Rsute.ru.
Kaip išvengti noro užkandžiauti prieš miegą
Specialistų teigimu, svarbu visą dieną maitintis subalansuotai, įskaitant pusryčius, pietus ir vakarienę. Jei visą dieną valgysite sveikai ir apgalvotai, bus mažesnė tikimybė, kad prieš miegą norėsite persivalgyti.
Jei vis tiek norite užkąsti prieš miegą, pirmenybę teikite lengvam ir sveikam maistui, pavyzdžiui, salotoms, riešutams, vaisiams ar džiovintiems vaisiams. Tai padės ne tik išvengti persivalgymo, bet ir sumažins neigiamą vėlyvų užkandžių poveikį organizmui.
Kalbant apie „pasninko dieną“ po persivalgymo naktį, tai ne visada būtina. Jei jaučiatės gerai ir nepersistengėte su maistu, tuomet verčiau grįžkite prie sveikos mitybos be kraštutinių priemonių. Svarbu iš savo raciono pašalinti tik nesveiką maistą, o ne visą maistą, kad išlaikytumėte sveikatą ir savijautą.