Netikėtas ir malonus: pats neįprastiausias būdas užmigti

Šiandien nemigos ir miego trūkumo problema kamuoja žmones visame pasaulyje, nepaisant jų socialinės padėties, išsilavinimo ir amžiaus. Miego trūkumas turi ilgalaikių pasekmių sveikatai, o gydytojai teigia, kad geras miegas sveikai gyvensenai yra toks pat svarbus kaip tinkama mityba ir fizinis aktyvumas. Kokybiškas poilsis naktį tiesiogiai veikia jūsų savijautą, nuotaiką ir bendrą produktyvumą visą dieną. Daugelis iš mūsų ieško būdų, kaip pagerinti miego kokybę, ir yra keletas būdų, kurie gali turėti pastebimą poveikį mūsų nakties įpročiams. Tačiau vienas netikėčiausių ir veiksmingiausių būdų, kuris tikrai veikia, yra apsikabinimas.

Apkabinimai ir „laimės hormonas“: pats neįprastiausias būdas užmigti

Ar kada susimąstėte, kaip paprastas apkabinimas gali paveikti jūsų miegą? Reikalas tas, kad apsikabinus organizmas gamina oksitociną – vadinamąjį „apkabinimo hormoną“, taip pat serotoniną ir dopaminą, kurie dažnai vadinami „laimės hormonais“. Šios medžiagos turi didelį poveikį mūsų miegui ir psichoemocinei būklei. Oksitocinas mažina streso ir nerimo lygį, o tai savo ruožtu pagerina miego kokybę.

Serotoninas, reguliuodamas miego ir pabudimo ciklus, padeda organizmui užmigti gilų ir atkuriamąjį miegą. Mažas šio hormono kiekis gali sukelti nemigą ir nerimą. Tačiau apkabinimų dėka galite natūraliai pagerinti jo lygį. Šis paprastas veiksmas gali padėti jums geriau miegoti, pagerinti nuotaiką ir padėti susidoroti su naktiniu nerimu.

Mokslinis apkabinimo efekto paaiškinimas

Kaip tiksliai veikia šio efekto mechanizmas? Tyrimų duomenimis, per odą praeinantys nerviniai impulsai skatina oksitocino ir kitų laimės hormonų gamybą. Šie hormonai savo ruožtu padeda sumažinti kortizolio – streso hormono, kuris gali sutrikdyti normalius miego modelius – kiekį. Dėl to jūs ne tik greičiau užmiegate, bet ir jaučiatės labiau pasiruošę artėjančiam stresui.

Gydytoja Deborah Lee teigia, kad apsikabinimas žymiai sumažina kortizolio kiekį organizme, o tai skatina atsipalaidavimą ir geresnį poilsį.

„Labiau miegosite geriau, todėl būsite geriau pasiruošę atlaikyti kitos dienos stresą“, – pažymi ji.

Papildoma apsikabinimo nauda sveikatai

Apkabinimai turi ir kitų svarbių teigiamų padarinių. Sumažinus stresą ir nerimą, kraujospūdis normalizuojasi, o tai sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Reguliarūs apkabinimai gali padėti sumažinti lėtinę raumenų įtampą ir sumažinti skausmą, ypač po fizinės veiklos ar ilgo sėdėjimo prie kompiuterio. Taigi jie prisideda prie geresnio miego ir bendros gerovės.

Taip pat skaitykite:  Kaip teisingai miegoti naktį, kad nekenktumėte nugarai ir sveikatai? Praktiniai patarimai geram miegui ir kūno sveikatai

Emocinis ir psichologinis poveikis

Nepamirškite apie psichologinį aspektą. Apkabinimai didina saugumo ir saugumo jausmą, o tai lemia geresnius santykius ir didesnį pasitenkinimą asmeniniu gyvenimu. Psichologai taip pat pastebi, kad poros, kurios reguliariai apsikabina, turi aukštesnę savigarbą ir laimingesnius santykius. Tai taip pat teigiamai veikia miego kokybę.

Tyrimai rodo, kad apkabinimai daro didelę įtaką mūsų emocinei būklei. Viename 2019 m. tyrime 80 porų dalyvavo eksperimente, kurio metu viena grupė praktikavo dažnai apkabinimus, kita grupė praleido daugiau laiko kartu, o trečioji liko kontrolinė. Rezultatai parodė, kad dažniau apsikabinusios poros pranešė apie reikšmingą gyvenimo kokybės ir santykių su partneriu pagerėjimą.

161
Patiko? Pasidalink! Ačiū.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas