Teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurioje policijos pareigūnas kaltinamas moters nužudymu, kai tarnybos metu galėjo viršyti įgaliojimus. Kaltinimus pareigūnas atmeta. Tuo metu nukentėjusieji, nušautos moters sūnūs, dėl patirtų skaudžių išgyvenimų siekia prisiteisti po 50 tūkst. eurų.
Vilniaus apygardos teisme – aukščiausi sostinės policijos vadovai. Jie atvyko išreikšti palaikymo teisiamam kolegai Dariui Šerpyčiui. Policijos pareigūnas kaltinamas moters nužudymu viršijus įgaliojimus ir piktnaudžiavimu tarnyba.
Mirtinus šūvius atvykęs į iškvietimą policininkas paleido praėjusį gruodį. Kaltinimus D. Šerpytis kategoriškai neigia. Jo aiškinimu, moters būta itin agresyvios, prieš ją buvo panaudotos visos specialiosios priemonės: elektrošokas, dujos, teleskopinė lazda, tačiau tai moters nesutramdė. Nukentėjusiųjų advokatas sako – atvykę pareigūnai veikė netinkamai ir moters agresiją galėjo išprovokuoti.
„Dažniausiai, kai atvyksta, policijos pareigūnai prisistato, pasisveikina, paaiškina, dėl ko atvyko ir bando išspręsti tą situaciją. Šiuo atveju nebuvo“, – sako advokatas Dainius Dargevičius.
Konfliktas prasidėjo, kai pas agresyviai besielgusią moterį atvyko medikai. Juos psichozės kamuojama moteris pasitiko grasindama kastuvu, netrukus juo apgadino greitosios automobilį. Medikai išsikvietė policiją. Teisiamo policininko advokatas Romualdas Drakšas sako, kad moters žūtį nulėmė ne principingi pareigūnų veiksmai, o žuvusiosios agresija.

„Ji atstačiusi peilį puolė konkretų pareigūną, kuris nebeturėjo, kur trauktis. Jie nebegalėjo pasitraukt, nebegalėjo pabėgt. Ji buvo už 2,5 metro nuo jo, pavojingai atkišus peilį. Jis bijojo jos, galvojo, kad viskas, ji ateina jo papjaut. Todėl buvo tie šūviai. Šūviai buvo į kojas, paskutinį kartą paslydo ir netyčia gavosi, kad pataikė į pilvą“, – kitokią versiją pasakoja jis.
Byloje nukentėjusieji – motinos netekę sūnūs. Abu pateikė civilinį ieškinį ir siekia prisiteisti po 50 tūkst. eurų. Ieškinį motyvuoja skaudžiais dvasiniais išgyvenimais.
„Nelabai jie skubėjo pas tą mamą. Sužinojo, tada susitiko po valandos su viršum, atvažiavo, kartu neskubėdami nuvažiavo. Taip nebūna, kai būna artimi santykiai. Pas ką nors artimasis nukentėtų, tai tu viską meti ir leki, kai tu sužinai“, – aiškina R. Drakšas.
Policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė sako, jog tokios bylos, kai pareigūnai dėl specialiųjų priemonių panaudojimo tampa įtariamaisiais, bendruomenėje sėja baimę. Profesinė sąjunga neatmeta, kad dėl to bandys inicijuoti teisės aktų pakeitimus.
„Čia ko gero ne tik policijos pareigūnams grėsmė atsiranda bijant naudoti specialiąsias priemones, bet lygiai taip pat ir visuomenei, nes atitinkamai jie negalės apginti ne tik savęs, bet ir kitų piliečių“, – akcentuoja Policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.
Teisiamas pareigūnas Darius Šerpytis nuo tarnybos nenušalintas. Jam palaikymą yra išsakęs ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
