„Džordanos Butkutės dainas dainuoja visi, bet kažkodėl jos žmonėms vis tiek reikia. Ar mes „Šeškės“, ar „69 danguje“, ar mes „Žibutės“ – jokio skirtumo“, – vieningai sako „Šeškės“. Karina Krysko, Goda Alijeva ir Ingrida Martinkėnaitė tiki grupės vieningumu ir ateitimi, kurioje naujas grupės pavadinimas ir nauja grupės sudėtis neturi įtakos kūrybinei jos tėkmei. Atlikėjos interviu su Ramūnu Zilniu tikina, jog ilgametė draugystė suartino jas ne tik kaip scenos partneres, bet ir gyvenimo drauges, todėl jos pasiryžusios ją ginti.
Pokyčiai suvienijo
20 metų scenoje žėrinčios „Šeškės“ sako, jog grupė per du dešimtmečius išgyveno tiek vertybinę, tiek kūrybinę transformaciją, tačiau pokyčiai ne atskyrė, o suvienijo. Šiandien G. Alijeva sceną vadina namais, o koleges – šeima.
„Grupė buvo nekintamas dalykas. Šeimos keitėsi, vyrai keitėsi, o grupė išliko. Tai buvo vienas stabiliausių mūsų visų projektų, kuris peraugo į kažką daugiau – į šeimą, kuri kiekvienai mums svarbi. Galvoju, kad mūsų emocijos persiduoda ir koncertų metu“, – įžvalgomis dalijasi G. Alijeva.
Brandžios ir patyrusios
Keitėsi tik „Šeškių“ pavadinimas ir sceninė sudėtis. Po nesutarimo su prodiuseriu Egmontu Bžesku, grupė transformavosi iš „69 danguje“ į „Šeškes“.
„Mes negalime naudoti senojo pavadinimo viešai (…). Priėmėme drąsų sprendimą ir nusprendėme pasikeisti (…). Ilgus metus koncertavome ir vykdėme savo veiklą be E. Bžesko, mes stovėjome ant savo kojų ir viską darėme savo lėšomis, savo jėgomis.
Po to, kai suorganizavome areną, likus kelioms savaitėms, E. Bžeskas pareiškė mums pretenzijas. Toks subrendęs vyras ir nemoka tvarkytis su moterimis. Jis neįvertino, kad pačios esame brandžios ir patyrusios, puikiai suprantame, kaip viskas vyksta šou versle (…) Jaučiamės esančios teisios, eisime iki galo“, – tvirtina „Šeškės“.
„Šeškės“ teigia, jog nepaisant nesutarimų su buvusiu prodiuseriu, grupė nekeis savo atliekamų dainų repertuaro, o atsiradus dar vienai grupei, pavadintai „69 danguje“, mielai pasidalins bet kuria scena.
„Mes dainuosime tas pačias dainas, nors judame į priekį, neseniai išleidome pirmą mūsų, kaip „Šeškių“, dainą. Manau, kad pasaulis platus – scena pasidalinsime.
Džordanos Butkutės dainas dainuoja visi, bet kažkodėl jos žmonėms vis tiek reikia. Ar mes „Šeškės“, ar „69 danguje“, ar mes „Žibutės“ – jokio skirtumo“, – priduria K. Krysko ir G. Alijeva.
„Mes nieko neišmetėme“
Socialinėse medijose netylančias diskusijas dėl „Šeškių“ draudimo disponuoti buvusiu grupės vardu ir kylančias dvejonės dėl dainų autorių teisių, atlikėjos paneigia sakydamos, jog pavadinimo neketinančios savintis, o dainų autorių leidimus taip pat turinčios.
„Mes atidavėme viską, ko jie norėjo. Mes atidavėme pavadinimą. Klaidinga manyti, kad mes stabdome pavadinimo naudojimą ar bandėme jį pavogti. Mes manome, kad už tuos klaidinimus taip pat reikėtų prisiimti tam tikrą atsakomybę, todėl visiems reikėtų pagalvoti, ką jie kalba viešai“, – tikina I. Martinkėnaitė.
Buvusi grupės narė atlikėja Nijolė Pareigytė viešai pasisakė paliekanti grupę, tačiau kelis kartus viešai pakeitė išėjimo priežastis, kurios sukėlė abejonių dėl tikrųjų grupės iširimo motyvų.
„Paskutinį kartą bendravome vasarą. Dabar nebebendraujame, kuo toliau, tuo labiau nesuprantu jos ir jos pozicijos (…). Iškelta galva ji galėjo eiti pirmyn su savo tikslu: atsiduoti renginių vedimui ar pailsėti.
Paskutiniuose mūsų interviu ji visuomet sakė, kad ruošiasi palikti grupę. Nuomonė pasikeitė, dabar Nijolė teigia, jog ji neišėjo, mes išmetėme ją. Mes nieko neišmetėme.
Mes lengvuose nesutarimuose gyvenome kelis pastaruosius metus. Pirmoji naujiena, kai ji pasisakė išeinanti iš grupės, buvo nelengva visoms ir jai pačiai“, – teigia K. Krysko.