Įsigaliojo svarbūs pakeitimai „Regitroje“. Vienas jų – išlaikius praktinį vairavimo egzaminą bei gavus teises, „Regitra“ galės po kurio laiko peržiūrėti vaizdo įrašą. Ir jeigu bus užfiksuota egzaminuotojo klaida, jums gali tekti atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu. LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“ gilinosi į pokyčius.
Pokyčiai – nuo šių metų
Nuo šių metų „Regitroje“ įsigaliojo pakeitimai, susiję su vairavimo teorijos ir praktikos egzaminais. „Regitra“ pateikė šešis naujus ir reikšmingus pokyčius, į kuriuos dėmesį turėtų atkreipti būsimi vairuotojai.
„Gerai, kad „Regitra“ daro pokyčius, nes nepasitenkinimas egzaminų sistema ir išlaikymo procentu jau yra įsisenėjęs ir kažką daryti reikia. Tai įdomu, aišku, kiek tie šeši pokyčiai darys realų pasikeitimą, ar čia kažkas pagerės ir, aišku, iš karto mitų įvairiausių formuojasi.
Tai, kad tie mitai nesiformuotų ir kad tie žmonės be reikalo nesigąsdintų, mes nuvyksime pas specialistus, mums jie išaiškins, kaip sakoma, iš pirmų lūpų. Už ką bus baudžiama, kas bus palengvinta ir kokia tvarka reikia laikyti, registruoti egzaminus ir tas „baisusis“, kad dabar atims teises, mes galėsime su viskuo susipažinti“, – sako laidos vedėjas Artūras Pakėnas.

Galės peržiūrėti vaizdo įrašą
Būsimiems ar tik ką vairuotojo pažymėjimą gavusiems vairuotojams nerimą sukėlė naujasis punktas, kad išlaikius tiek teorijos, tiek praktinį egzaminą, su pažymėjimu gali tekti atsisveikinti.
„Į šitą tai siūlyčiau reaguoti pakankamai ramiai, tai yra vienetiniai atvejai per metus, kai vyksta labai išsamus vidinis tyrimas įmonėje dėl tam tikro darbo pareigų pažeidimo ir jeigu tokiu atveju bus nustatoma, kad egzamino rezultatas nepagrįstai buvo priimtas į teigiamą pusę, tokiu atveju gali būti naikinamas vairuotojo pažymėjimas, bet tai yra labai reti ir išimtiniai atvejai“, – reaguodamas sako Tautvydas Paliulis, „Regitros“ Paslaugų valdymo ir vystymo departamento direktorius.
„Regitros“ atstovas sako, kad, siekiant eliminuoti korupcijos apraiškas, peržiūrėjus tiek teorijos, tiek praktikos egzaminų vaizdo įrašus ir pamačius reikšmingų klaidų, gali būti anuliuojamas egzamino rezultatas.
„Tai gimė iš praktikos, kai turėjome vaizdo įrašus ir vyko darbo tvarkos pažeidimas, darbo pareigų pažeidimas, jo metu buvo nustatyta, kad pats egzaminuotojas pažeidė. Ir ne tik pats egzaminuotojas, bet ir pats klientas, panašu, kad tame dalyvavo ir neturėjome teisinio pagrindo anuliuoti tą sprendimą, nors turėjome visus įrodymus, kad egzaminas buvo priimtas ne visai teisėtai“, – paaiškina T. Paliulis.

Vairavimo ekspertas ramina ir sako, kad teisių dėl niekų tikrai neatims. „Suprantama, kad niekas neatiminės to vairuotojo pažymėjimo, jeigu jūs sąžiningai išlaikysite egzaminą, nebandysite ieškoti kažkokių korupcinių variantų, o tiesiog sąžiningai išmoksite vairuoti ir pademonstruosite savo gebėjimus egzamino metu, niekas nepretenduoja į jūsų teises“, – priduria A. Pakėnas.
Pokyčiai dėl apeliacijų
Keičiasi ir apeliacijų tvarka, kuri keldavo nemažai egzaminą laikančių vairuotojų ginčų.
„Dėl apeliacijų, jeigu atsiras poreikis užregistruoti apeliaciją, prieš tai klientas turės peržiūrėti savo egzamino vaizdo įrašą, su kuo mes susiduriame dabar, kad klientai rašo apeliacijas, bet ten iš tiesų trūksta tos argumentacijos, kai jie net nežino, dėl ko rašo tą apeliaciją.
Tai dabar suteiksime galimybę, kad jis kartu su komandos vadovu peržiūri egzaminą, jam bus paaiškinta, dėl ko egzamino rezultatas yra būtent toks, ir tuomet, jeigu klientas turės tvarių argumentų, tada galės rašyti apeliaciją, kur Apeliacijos komisija įvertins tą rezultato teisingumą“, – pokytį paaiškina T. Paliulis.
Specialistas dalijasi ir dar keliais pokyčiais. „Registracija į egzaminus, žinome, kad eilės pas mus yra nemažos, bet turime iššūkį, kad tos eilės yra tam tikrais kartais dirbtinai užiminėjamos, tai bus apribotos galimybės į egzaminus registruotis robotizuotomis priemonėmis. Aptikus tokias registracijas, klientams bus apribotos galimybės pusę metų registruotis į egzaminus.
Ir dar vienas pakeitimas – taip pat nebebus galimybės registruotis į egzaminus telefonu, nes nėra galimybės identifikuoti asmenis, kas iš tikrųjų registruojasi į egzaminą, tai, tokiu atveju, tikimės ir tikime, kad klientai galės atrasti daugiau laisvų vietų į egzaminus“, – aiškina T. Paliulis.
