Pavasarį, kai alyva pradeda vešliai žydėti, daugelis iš mūsų jaučia didelį norą nuskinti kelias šio nuostabaus augalo šakeles, kad sukurtume spalvingą puokštę ar pritrauktume sėkmės. Tačiau mažai žmonių galvoja apie pasekmes pačiam augalui. Pažiūrėkime į straipsnio medžiagą, kodėl nereikėtų nulaužti alyvų ir ką apie tai sako biologai, teisininkai ir liaudies prietarai.
Kodėl negalite nulaužti alyvų
Biologai, besispecializuojantys augalų tyrime, tvirtina, kad nulaužti alyvas reiškia joms pakenkti. Yra paplitęs mitas, kad alyvų genėjimas padės joms kitais metais geriau žydėti. Tačiau tai taikoma tik saikingam sodo krūmų genėjimui po žydėjimo, o ne grubiai nulaužus šakas. Jei norite padėti savo alyvai, geriausia palaukti, kol krūmas visiškai sužydės, ir švariomis genėjimo žirklėmis nukirpkite nužydėjusias gėles ar sėklas, kurios skatins sveiką augimą.
Teisiniai aspektai
Įstatymo požiūriu, pažeidimu gali būti laikomas alyvų (ar bet kokių kitų augalų) laužymas viešose vietose, pavyzdžiui, parkuose, skveruose ar miesto gėlynuose. Pagal įstatymą tokie gamtos ir patogumų objektai yra viešoji nuosavybė ir saugomi. Todėl bet kokie veiksmai, galintys pažeisti ar sunaikinti šiuos augalus, gali užtraukti administracinę ar net baudžiamąją atsakomybę.
Prietaringi įsitikinimai
Liaudies ženklai ir tikėjimai taip pat turi savo nuomonę apie alyvas. Manoma, kad šis krūmas turi tam tikrą energiją, kuri gali turėti įtakos šeimos santykiams, finansinei gerovei ir net bendrai nuotaikai namuose. Taigi violetinė alyvinė laikoma klestėjimo ir harmonijos simboliu, o jos panaudojimas namų interjere ar puokštės pavidalu gali pritraukti sėkmės ir klestėjimo. Tačiau verta atsiminti, kad alyvinė turi skirtingus spalvų variantus, ir ne visos jos gali nešti teigiamą energiją. Pavyzdžiui, balta alyvinė spalva kai kuriose tradicijose siejama su neigiamais gyvenimo aspektais, tokiais kaip kivirčai, nesėkmė ar net išsiskyrimai.