Dėl įvairovės kartais gaminu tokius papločius. Nereikia jokios orkaitės, o svarbiausia – joms skirti ingredientai visada po ranka. Visa gaminimo paslaptis slypi karštame verdančiame vandenyje ir kepimo būdu – pyragaičiai akimirksniu išsipučia prieš akis! Straipsnio pabaigoje pasidalinsiu su kuo juos mėgstame valgyti.
Gaminame kartu:
Į verdantį vandenį įpilkite druskos ir cukraus, maišykite, kol visiškai ištirps. Tada į miltus įpilkite verdančio vandens ir mentele ar šaukštu išmaišykite. Kai labai sunku tai padaryti dubenyje, perkelkite jį ant darbinio paviršiaus ir minkykite toliau.
Būkite atsargūs, nes… tešla gali būti karšta!
Nebarstykite tešlos miltais. Jis turėtų būti elastingas ir minkštas. Kad neliptų prie rankų, patepkite jas trupučiu augalinio aliejaus. Paruoštą tešlą sudėkite į maišelį ir palikite 10 minučių pailsėti.

Po to darbo paviršių pabarstykite miltais, tešlą iškočiokite į virvę ir padalinkite į dalis. Dabar iš kiekvieno formuojame rutuliukus:
1 veiksmas. Tešlos gabalėlį įspauskite į plokščią pyragą
2 veiksmas. Sulenkite kraštus link centro
3 veiksmas. Dar kartą lengvai įspauskite rutulį į pyragą ir užlenkite kraštus link centro.
Tai darome 3-4 kartus, kol rutulys bus tankus ir mažas.

Ir tada susukame rankomis, kad būtų tvarkinga. Padėkite gatavus kolobokus ant lėkštės ar lentos ir uždenkite rankšluosčiu ar maišeliu, kad nedarytų oro.

storio pyragą Tada kiekvieną rutulį susukite į ploną 1–2 mm . Skersmuo priklausys nuo jūsų keptuvės ir porcijos dydžio. Iš nurodyto ingredientų kiekio man gavosi 10 15 cm skersmens pyragaičių Jei norite didesnio ar mažesnio dydžio, tuomet reguliuokite porcijų skaičių.

Keptuvėje gerai įkaitinkite augalinį aliejų. Jo turėtų būti gana daug. Tada sumažinkite ugnį iki vidutinės ir perkelkite pyragą į keptuvę. Kadangi tešla plona, labai greitai iškepa. Paplotį būtinai spauskite šaukštu, kad iš visų pusių būtų aliejaus ir proceso metu nuolat jį pilkite (dėl šio būdo paviršiuje iš karto pradės formuotis burbuliukai, o paplotėlis išsipūs ir greičiau iškeps ).

Kai tik viena pusė šiek tiek apskrus, apverskite ir kepkite iš kitos pusės. Ant viršaus taip pat pilame aliejų.
Jei norite, kad pyragaičiai būtų minkšti ir sukami, jų spalva turi išlikti blyški. Nuotraukoje – tortilija, kuri traška ir lūžta.

Kairėje matosi minkšti papločiai. Jie blyškūs, skaistalai vos matomi. Bet dešinėje esantys labiau apkepę, bus traškūs.

Atrodo paprasti papločiai, bet labai skanūs! Ypač su pienu. O jie ruošiami iš pačių paprasčiausių produktų, kurių sandėlyje turi turbūt kiekviena šeimininkė! Ir močiutė, ir mama kepdavo mums tokius papločius, kai buvome vaikai, kai reikėjo greitai ką nors sugalvoti, o šaldytuve, kaip sakoma, „sukti kaip rutulį“, jei tik, pabandykite nes gražiai pakyla keptuvėje 🙂 Beje , paruoštas tortilijas galima dėti ant popierinių rankšluosčių, kad į jas susigertų riebalų perteklius. Bet asmeniškai aš tiesiog dedu į lėkštę ir nuteka savaime.

Produktai:
– verdantis vanduo – 250 ml
– miltai – 400 g, daugiau nereikia!
– druska – 1 šaukštelis.
– cukrus – 1 šaukštelis.
– kepimui – augalinis aliejus

u kuo skanu valgyti:
Gali būti daug variantų. Viską riboja tik jūsų vaizduotė ir maisto prieinamumas šaldytuve. Jei ruošiate minkštus, galite valgyti su uogiene, varške ir žolelėmis. Jei jie traškūs, tuomet rišikliui galite sumaišyti išspaustą česnaką, druską, pipirų mišinį, krapus ir šiek tiek augalinio aliejaus ir aptepti karštus papločius. Bet ir be nieko su pienu jie taip pat greitai suvalgo 🙂

