Vyšnia yra vienas mėgstamiausių sodininkų vaismedžių dėl savo skanių ir sultingų uogų. Tačiau norint užtikrinti gausų derlių, svarbu jį tinkamai prižiūrėti, įskaitant reguliarų genėjimą, ypač pavasarį. Šiame Straipsnyje apžvelgsime pagrindinius vyšnių genėjimo pavasarį aspektus ir pasidalinsime patyrusių sodininkų patarimais.
Kodėl vyšnias reikia genėti pavasarį
Trešnes rekomenduojama genėti kasmet, o tai padeda išlaikyti medžio sveikatą, suformuoti teisingą lają ir užtikrinti gerą derlių. Pavasarinis genėjimas atlieka pagrindinį vaidmenį pašalinant ligotas, pažeistas ir pernelyg tankias šakas, suteikiant geresnę apšvietimą ir vėdinimą lajai, užkertant kelią ligoms ir kenkėjams vystytis.
Kaip ir kada teisingai genėti vyšnias pavasarį
Vyšnių genėjimas reikalauja tam tikrų įgūdžių ir žinių. Patyrę sodininkai rekomenduoja atlikti šiuos veiksmus:
- Pakopinis genėjimas . Pradėkite nuo kamieno, esančio žemiau 80 cm nuo žemės, pašalindami ataugą, kad susidarytų pirmoji vainiko pakopa. Tada nupjaukite sergančias, pažeistas ir sušalusias šakas. Kitas žingsnis yra pašalinti šakas tarp pakopų, paliekant tam tikrą atstumą tarp jų, kad būtų geresnis apšvietimas. Būtinai sumažinkite per metus augantį augimą, kad išlaikytumėte augimo ir derėjimo pusiausvyrą.
- Apipjaustymo laikas . Geriausias laikas vyšnioms genėti – prieš prasidedant aktyviam augimui, kai pumpurai „pabudo“, bet dar nepradėjo žydėti. Tai padeda išvengti nereikalingo medienos susilpnėjimo.
- Vyšnių persodinimas . Jei planuojate vyšnias persodinti pavasarį, tai reikia padaryti prieš pradedant tekėti suloms. Kovas yra idealus metas persodinti, nes medis vis dar neveikia, todėl turi pakankamai laiko įsišaknyti.
Trešnių priežiūra pavasarį: patyrusių sodininkų subtilybės siekiant gero derliaus
Be genėjimo, pavasarį būtina sudaryti medžiui tinkamas sąlygas augti ir vystytis. Štai keli pagrindiniai aspektai:
- Gydymas nuo ligų ir kenkėjų . Prieš prasidedant aktyviam augimui, vyšnias galima gydyti nuo ligų. Idealus pasirinkimas būtų vario sulfato arba Bordo mišinio tirpalas.
- Trąšos . Pavasariniam šėrimui naudojamos tiek organinės, tiek mineralinės trąšos. Rinkdamiesi trąšas atsižvelkite į medžio amžių.
- Laistymas . Žydėjimo ir vaisių auginimo laikotarpiu svarbu užtikrinti pakankamą drėgmės kiekį. Jei reikia, laistykite medį kartą per savaitę.
Vadovaudamiesi šiais patyrusių sodininkų patarimais, šį sezoną ir ateinančiais metais galite užtikrinti sveiką vyšnių augimą ir gausų derlių.
